Piękny i stylowy stół

Uwielbiam stylowe meble. Zawsze staram się wygrzebywać na różnych targach staroci jakieś niepowtarzalne okazje. Już wielokrotnie udało mi się na takim targu kupić za bezcen prawdziwy skarb, jakiś oryginalny polski mebel z lat pięćdziesiątych, który obecnie można kupić za grube tysiące lub secesyjna lampę. Kupuję też meble i dodatki w designerskich, bardzo nowoczesnych sklepach, przez co moje mieszkanie prezentuje bardzo eklektyczny styl. Mnie się podoba i chyba nie tytko mnie, bo moi goście nie szczędzą zachwytów nad moim mieszkaniem.

Stół do salonu

stół art decoJednak największą przyjemność sprawia mi upolowanie jakiejś super okazji na targu staroci. Właściwe nie na targu staroci, bo tam zazwyczaj sprzedawcy dobrze orientują się w wartości przedmiotów, które oferują na sprzedaż. Raczej chodzi mi o tak zwane pchle targi, gdzie zazwyczaj osoby sprzedające pragną jak najszybciej sprzedać swój towar i raczej nie tracą czasu na fachowe ekspertyzy dotyczące wartości sprzedawanych przez nich przedmiotów. Ostatnio na takim targu, właściwie chyba lepiej byłoby nazwać to wyprzedażą garażową, udało mi się upolować prawdziwy skarb. Kupiłam bowiem za bezcen stylowy, oryginalny stół art deco. Kupiłam go naprawdę za niewielkie pieniądze, podczas gdy jego wartość jest bardzo znaczna. Musze jednak przyznać, że nie prezentował się bardzo atrakcyjnie, stanowczo wymaga renowacji, jednak wystarczy go trochę odnowić i będzie zachwycał oczy wszystkich odwiedzających mnie gości stojąc na honorowym miejscu w moim rozległym salonie. Stół jest oryginalnym meblem z okresu międzywojennego, jest bardzo pięknie wykonany z prawdziwego drewna. jak wszystkie meble z tego okresu, cechuje go prostota formy i bardzo wysoka jakość wykonania. Gdyby przechowywany był w lepszych warunkach, zapewne teraz nie wymagałby renowacji. Po niewielkim zabiegu odnawiającym mebel ten z pewnością będzie doskonale służył długie lata.

Ostatnio wraca moda na meble art deco. Niestety w Polsce nie jest łatwo dostać oryginały, jednak można bez problemu kupić meble stylizowane na art deco. Są to meble, które doskonale pasują do każdego wnętrza, można je zestawiać z meblami w podobnym stylu, ale równie dobrze może zestawić je z meblami o nowoczesnej formie i będą się prezentować równie dobrze.

Scroll to Top