Oprawa świetlna z energooszczędnymi źródłami światła

Efektywność energetyczna jest obecnie jednym z ważniejszych pojęć, które przekłada się bezpośrednio na ochronę środowiska oraz rachunki osoby prywatnej bądź przedsiębiorstwa. Niższe zapotrzebowanie na energię sprawia bowiem, że do środowiska emitowanych jest mniej szkodliwych gazów, które powstają w skutek wytwarzania energii metodami konwencjonalnymi.

Panel z diodami powszechnie stosowany w biurach

panele led energooszczędneWłaśnie dlatego w większości nowych budynków stosowane są zaawansowane technologie, które pozwalają obniżyć zużycie energii. Jedną z nich są diody elektroluminescencyjne, które coraz częściej zastępują tradycyjne źródła światła takie jak świetlówki czy halogeny. Trend ten jest dobrze dostrzegalny w większych obiektach takich jak biurowce, gdzie są stosowane panele led energooszczędne zapewniające odpowiednie natężenie światła przy mniejszym zużyciu energii. Warto dodać, że diody elektroluminescencyjne jako źródło światła charakteryzuje wysoka trwałość godzinowa, niezawodność, dobre oddawanie barw, wysoki strumień światła, możliwość sterowania jasnością świecenia oraz wysoki stopień ochrony przed wnikaniem kurzu i wody. Wszystko to sprawia, że diody LED oraz oprawy zbudowane w oparciu o nie są powszechnie wykorzystywane w różnych gałęziach gospodarki. Panele LED są wykorzystywane w biurach, gdzie zachodzi potrzeba utrzymania odpowiedniego natężenia światła na przestrzeni roboczej, którą jest przeważnie biurko.

Właśnie dlatego świetnie nadają się do tej aplikacji LED-y. Mogą być one połączone z innymi systemami takimi jak na przykład automatyczne sterowanie roletami. Dzięki modulacji szerokości impulsu istnieje możliwość regulowania strumienia światła, który generuje panel LED a co za tym idzie dalsze obniżenie zużycia energii w zależności od warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz.

Scroll to Top