Odstraszanie ptaków z balkonu

Problem nawracających na balkon ptaków to problem, z którym borykają się właściciele mieszkań na wielu osiedlach we wszystkich większych i mniejszych miastach. Wiele osób dokarmia te zwierzęta i z tego względu powracają na balkonu w poszukiwaniu pożywienia. Ponadto wysokie bloki i wystające bariery, rury i balustrady są idealnym miejscem dla nich do przesiadywania, a czasami też zagnieżdżania się. Warto odpowiednio wcześnie zareagować, aby nie pozwolić się im na stałe zasiedlić. 

Sposoby na ptaki na balkonach 

stalowe kolce na ptakiZa najbardziej uciążliwe ptaki, które gromadzą się na balkonach i parapetach okien są gołębie. Są dość natarczywe, niespecjalnie pozwalają się spłoszyć, a zasiedlając nasze mieszkania brudzą i hałasują. Aby zapobiec ich przyzwyczajeniu się do właśnie naszego lokalu, warto się odpowiednio zabezpieczyć. Można do tego wykorzystać stalowe kolce na ptaki, które mocuje się do barierek, rur, krawędzi dachu, czy też parapetów. W ten sposób ptaki nie będą miały możliwości na nich usiąść i tym samym nie przyzwyczają się do tego miejsca. Kolce te są zrobione ze stali, a więc nie będzie ryzyka, że ulegną korozji bądź jakiemukolwiek zniszczeniu ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Są mocowane w dość prosty sposób, dzięki czemu każdy poradzi sobie z ich przymocowaniem, a wystarczy do tego specjalny klej silikonowy lub wkręty.  Ważne aby zamocować kolce poprawnie, inaczej mogą stanowić niebezpieczeństwo, gdyby na przykład spadły z barierek podczas silnego wiatru. Istnieją również inne sposoby odstraszania ptaków, można użyć odstraszaczy dźwiękowych, bądź wizerunków kruków, których boją się gołębie i mniejsze ptaki, istnieją także odstraszacze solarne, choć na te są już znacznie droższym rozwiązaniem. Oprócz tego istnieją jeszcze odblaskowe taśmy z hologramami, które odbijają światło powodując przy tym poczucie dezorientacji u ptaków, wobec czego te zmieniają kierunek swojego lotu i unikają niepewnego terenu.

Odstraszanie ptaków pozwoli cieszyć się spokojem i ciszą we własnym mieszkaniu. Ptaki zasiadające na parapetach okien i barierkach balkonów są niezwykle uciążliwe, bowiem brudzą i przyzwyczajają się do miejsc do tego stopnia, że będą sprawiały wrażenie, że są nowymi lokatorami. Warto zastosować sposoby, które nie doprowadzą do takiego stanu i ptaki będą trzymały się z daleka od naszych mieszkań.

 

Scroll to Top