Ocieplanie nowymi metodami

Jednym z ważnych etapów budowania domu jest jego ocieplanie. Od tego zależeć może bardzo dużo. Jeśli nasz dom będzie ocieplony nieodpowiednio, użyjemy materiałów niskiej jakości lub też nie ocieplimy domu wcale to będziemy ponosić dość duże koszty związane z utrzymaniem domu. W szczególności koszty ogrzewania mogą być dla nas problemem. Obecnie termoizolację można wykonać dość szybko i z dobrym skutkiem.

Izolacja termiczna budynku

cieplne płyty pirZatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach to bez wątpienia bardzo ważna kwestia. Dotychczas absolutnym standardem było to, że domy i inne nieruchomości ocieplano z użyciem styropianu. Materiał ten jest dość dobrym rozwiązaniem ale to wcale nie oznacza, że musimy go stosować. Dostępnych jest obecnie dość dużo innych materiałów, które mogą również okazać się skuteczne, a nawet o wiele lepsze od wymienionego styropianu. Przykładem produktu, na który warto zwrócić uwagę są cieplne płyty PIR. Ten produkt powstaje przede wszystkim z poliizocyjanuratu. Ten związek chemiczny wyróżnia się bardzo niskim współczynnikiem przepuszczania ciepła. W związku z tym można ten materiał stosować do ocieplania z dobrym skutkiem. Wewnątrz płyt PIR znajduje się pianka, która powstaje ze wspomnianego przed chwilą związku chemicznego. Dużą zaletą cieplnych płyt PIR jest to, że mogą one zatrzymywać ciepło a stworzona z nich warstwa wcale nie musi być gruba. Mówiąc na temat takich płyt trzeba też wspomnieć, że są one odporne na temperaturę oraz na bezpośredni wpływ ognia. Zanim dojdzie do uszkodzenia takich płyt musiałaby być osiągnięta temperatura przekraczająca 300 stopni. Już ten fakt może zachęcać do korzystania z takiego materiału. Dla porównania styropian jest materiałem, który topi się w o wiele niższej temperaturze oraz dodatkowo jest on podatny na spalanie. Płyty PIR mogą więc dawać nam większą pewność i bezpieczeństwo w przypadku ewentualnego pożaru.

Na ten moment ocieplanie płytami PIR zaczyna być coraz bardziej popularne. Początkowo materiał ten stosowano głównie do ocieplania poddaszy od wewnętrznej strony. Natomiast z biegiem czasu płyty te zaczęto stosować również na ścianach. Obecnie dość popularną praktyką jest również stosowanie płyt z poliizocyjanuratu do ocieplania posadzek w przypadku tworzenia ogrzewania podłogowego.

Scroll to Top