Nowoczesna aplikacja do monitorowania połączeń

Wiele postępowań wymagało zastosowania środków niekonwencjonalnego pozyskiwania informacji, przede wszystkim podsłuchów telefonicznych. Owe aplikacje były bowiem były najbardziej skutecznymi i najczęściej wykorzystywanymi narzędziami niekonwencjonalnymi, mogącymi znaleźć zastosowanie w dowolnej sytuacji. Nie były to jednak programy dostępne w wielu sklepach internetowych, które nie miały nic wspólnego z faktycznymi podsłuchami.

Nowoczesny program monitorujący połączenia telefoniczne

monitoring telefonu przez aplikacjęAplikacja która była najczęściej używana do pozyskiwania informacji była dostępna wyłącznie dla osób posiadających licencję prywatnego detektywa lub pracownika ochrony fizycznej wykonującego zadania zabezpieczenia technicznego, a dostać ją było można tylko w sklepach detektywistycznych po okazaniu stosownej licencji czy pozwolenia. Program ten mógł być używany do aktywnego nasłuchiwania połączeń, jak również do zdalnego rejestrowania każdej rozmowy w pamięci wybranego komputera do późniejszego odsłuchania. Monitoring telefonu przez aplikację działał w trybie ciągłym, tak długo jak urządzenie które było monitorowane było włączone. Aplikacja w dużej mierze była zautomatyzowana, i nie wymagała stałego sterowania przez operatora, aczkolwiek w razie potrzeby mogła być przestawiona w tryb manualny, kontrolowany całkowicie przed detektywa czy funkcjonariusza obsługującego program sterujący. Aplikacje napisane pod konkretny system operacyjny były uważane za najskuteczniejsze, głównie z racji iż pracowały bardzo stabilnie i nie wchodziły w interakcję z pozostałymi programami funkcjonującymi na urządzeniu. Były one jednak podatne na awarie po aktualizacjach systemu operacyjnego, gdyż niejednokrotnie zmieniały się wtedy pliki niezbędne do prawidłowego działania podsłuchu, dlatego też wiele agencji preferowało odmiennie działające podsłuchy.

Mogły to być aplikacje działające na każdej wersji systemu operacyjnego, lub też bardziej zaawansowane odmiany, funkcjonujące podobnie do systemów sterujących urządzeniami, całkowicie niewykrywalne przez osoby bez doświadczenia z pracą z systemami komputerowymi czy mobilnymi. Najprostsze aplikacje były jednak nadal bardzo szeroko wykorzystywane, głównie z racji wysokiej skuteczności oraz przystępnych cen.