Nieduży zlew jednokomorowy

 

Nie każdy potrzebuje mieć w kuchni duży zlewozmywak z dwoma komorami, ponieważ posiada zmywarkę, która wykonuje za niego większość pracy. W takiej sytuacji zlew jest wykorzystywany jedynie do mycia produktów spożywczych i rąk. 

Ilo komorowe są zlewozmywaki kuchenne?

zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem granitowyDla osoby, która mieszka sama i ma niewielką kuchnię, wystarczy zlew jednokomorowy, ponieważ nie będzie ona zbyt intensywnie go wykorzystywać. Podobnie wygląda sprawa, jeżeli w kuchni jest zmywarka, to wtedy zlew nie będzie wykorzystywany do mycia naczyń, a jedynie do czyszczenia produktów spożywczych i rąk. Do nowoczesnej kuchni, w której jest sporo wykończeń z kamienia, pasuje zlewozmywak jednokomorowy z ociekaczem granitowy, ponieważ ma nowoczesny design. Ociekacz przyda się jeżeli nie mamy gdzie odłożyć jeszcze mokrych naczyń. Jego powierzchnia jest pokryta licznymi żłobieniami, w których woda spływa wprost do komory zlewu. Jednokomorowe modele mogą być okrągłe, kwadratowe i prostokątne oraz mogą mieć różną wielkość. W sklepach z wyposażeniem wnętrz znajdziemy gotowe zestawy składające się ze zlewozmywaka z baterią, syfonem i zaślepką, które umożliwiają samodzielny montaż. Wystarczy jedynie wyciąć odpowiedni otwór w blacie kuchennym i włożenie w niego zlewu. Jeżeli jednokomorowy zlew jest dla nas za mały, to można zakupić dwukomorowe, lub nawet półtorakomorowe, które zapewniają pełen komfort podczas mycia naczyń. W kwestii materiału z jakiego z jakiego są one wykonane, to poza granitowymi znajdziemy także stalowe i kamienne.

Zlewozmywaki z ociekaczami są bardzo praktyczne, bo pozwalają na umycie i natychmiastowe osuszenie naczyń. Granitowe modele są bardzo trwałe i odporne na zarysowania i uszkodzenia, dlatego też są  najczęściej polecane przez fachowców.

 

Scroll to Top