Naturalny sposob wzmacniania organizmu

Ludzkość od początku swego istnienia szukała sposobu na wzmocnienie organizmu oraz naturalnych metod wzmacniania odporności. Już medycyna ludowa wykorzystywała w tym celu różnego rodzaju rośliny oraz zioła. Naturalne terapie dawały bardzo dobre efekty lecznicze i cieszyły się oraz nadal się cieszą dużym powodzeniem i zainteresowaniem. Nawet medycyna konwencjonalna często wykorzystuje je w walce o zdrowie pacjenta, tym bardziej iż nie powodują żadnych skutków ubocznych.

Skuteczny olejek z rokitnika

olejek rokitnikowyW ostatnim czasie bardzo dużym powodzeniem cieszy się preparat potocznie zwany syberyjskim zlotem lub źródłem młodości. Pod tak szumnymi określeniami kryje się substancja taka jak olejek rokitnikowy. Powstaje on z nasion oraz pulpy owocowej tłoczonej na zimno. Ma charakterystyczną pomarańczowo – czerwona barwę oraz owocowy zapach. Ze względu na niewielką zawartość cukru jest cierpki w smaku. Zaleca się stosowanie go po kilka kropli dziennie przed posiłkiem. Mamy wówczas gwarancję uniknięcia udaru mózgu, choroby wieńcowej oraz zawału serca. Wszystko to dzięki dużej zawartości kwasów omega 3 oraz omega 6, oraz wielu potrzebnych witamin i minerałów. Jest bardzo skuteczny w schorzeniach układu pokarmowego, krążeniowego oraz wydalniczego. Reguluje pracę nerek oraz zapobiega zaparciom, zapaleniom i niedrożnościom. Doskonale sprawdza siew chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żył oraz przy gośćcu przewlekle postępującym. Zalecany w gorączce wywołanej przez wirusy i bakterie. Olejek z dobrym skutkiem można stosować w oparzeniach, odmrożeniach, odleżynach stanach zapalnych skóry oraz trudno gojących się ranach i grzybicach. Działa również przeciwłupieżowo i regenerująco na skórę głowy. Wzmacnia cebulki włosowe i zapobiega ich wypadaniom, szczególnie polecany przez osoby po radioterapii i chemioterapii.

Rokitnik to niewielki krzew który możemy spotkać w Europie oraz Azji. Jego znakiem rozpoznawczym są niewielkie, okrągłe pomarańczowe owoce które na roślinie utrzymują się przez cały rok. Mają cierpki smak który staje się słodkawy po przemarznięciu rośliny. Owoce są bardzo odżywcze i bogate witaminy. Niewielu zapewne wie iż doskonale sprawdza się w higienie i leczeniu schorzeń jamy ustnej. Nawilża skórę i zapobiega jej starzeniu się oraz redukuje zmarszczki.