Naturalne terapie onkologiczne

 

Medycyna od zarania dziejów wykorzystywała rośliny i ich przetwory w różnego rodzaju terapiach. Wzięło się to z obserwacji otaczającej nas przyrody i zachodzących w niej cyklach życia. Tak samo jak świat zwierzęcy czerpał zarówno pożywienie jak i inne substancje z otaczającej go flory, tak samo zaczął zachowywać się człowiek pierwotny. W efekcie rozwinęło się ziołolecznictwo i różnego rodzaju terapie naturalnego pochodzenia.

Skuteczne leczenie schorzeń onkologicznych

polinezyjskie noni na rakaPo wielu latach obserwacji, doświadczeń i nauki powstała medycyna. Potężna gałąź wiedzy dzięki której ludzkość jest w stanie pokonać wiele poważnych schorzeń i poradzić sobie z wieloma patogenami. W chwili obecnej potrafimy diagnozować i leczyć choroby które jeszcze do niedawna siały postrach i zbierały śmiertelne żniwo. Pomimo ogromnej wiedzy i wielu lat doświadczeń nie zapominamy o korzeniach i często wracamy do medycyny niekonwencjonalnej. Medycyna alternatywna, bo o niej mowa nie stanowi żadnej konkurencji dla medycyny tradycyjnej, wręcz przeciwnie doskonale ją uzupełnia i wspiera. Najlepiej jest to widoczne na przykładzie ziołolecznictwa. Polinezyjskie noni na raka bije rekordy popularności. Osoby przewlekle chore w preparacie widzą nadzieję na poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Przeprowadzone przez renomowane firmy i laboratoria badania potwierdziły, że damnacenthal – związek zawarty w noni hamuje proces chemiczny który zdrowe komórki organizmu przemienia w nowotworowe. Roślina zawiera wiele witamin i aminokwasów oraz potasu i sodu. Działa więc przeciwzapalnie, zwalcza patogeny chorobotwórcze, wzmacnia organizm i zapobiega infekcjom. Jest bogatym źródłem przeciwutleniaczy, zwalcza więc stres i zmęczenie i spowalnia proces starzenia się organizmu. Niewielu zapewne wie, że z wyciągów roślinnych przygotowywane są doskonałe mydła i środki kosmetyczne do higieny twarzy oraz ciała.

Morwa indyjska, bo o niej mowa to krzew występujący w Chinach, Japonii i Tajwanie. Mieszkańcy Polinezji nazywają go aspiryną przyszłości ze względu na jego właściwości lecznicze i terapeutyczne. Już medycyna ludowa potrafiła wykorzystać wszystko co najlepsze w roślinie do celów terapeutycznych. Wiedza ta przetrwała do dnia dzisiejszego dzięki czemu dysponujemy cudownym preparatem na wszelkie dolegliwości.

 

Scroll to Top