Naturalne terapie konopne

Coraz częściej słyszymy o naturalnych terapiach dających nadzieję osobom przewlekle chorym na powrót do zdrowia, ulgę w cierpieniu i poprawę jakości życia. Możemy z nich skorzystać w gabinetach medycyny niekonwencjonalnej, których coraz więcej wokół nas powstaje. Jest to związane z ogromny zapotrzebowaniem na tego typu kuracje. Medycyna alternatywna cieszy się powodzeniem i zyskuje coraz szersze grono zadowolonych pacjentów. Odpowiednio dobrana może uzupełnić medycynę tradycyjną.

Kontrowersyjne terapie suszem konopnym

naturalny legalny susz konopnyOczywiście wszystko powinno odbywać się pod kontrolą i przy pełnej wiedzy i akceptacji lekarza prowadzącego. Coraz więcej pacjentów, szczególnie tych zmagających się z chorobami onkologicznymi sięga po susz konopny. Być może kogoś to dziwi, że naturalny legalny susz konopny możemy kupić w aptece na receptę. Tym bardziej, że już sama nazwa konopie źle się nam kojarzy i budzi niepokój. Tymczasem sprzedawany w aptekach susz konopny poprawia samopoczucie osób zmagających się z ogromnym bólem i cierpieniem i daje im nadzieję na wyzdrowienie. Produkt ten pochodzi z legalnych upraw, gdzie cały proces dojrzewania jest kontrolowany na każdym etapie. W czasie rozwoju roślina pozbawiana jest substancji psychoaktywnych powodujących odurzenie i doprowadzających do uzależnienia. Natomiast wzbogacana jest związkami o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Dzięki temu wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwdepresyjne oraz antynowotworowe. Jej systematyczne zażywania w odczuwalny sposób wzmacnia układ immunologiczny mobilizując go do walki z różnego rodzaju patogenami. Jest nieoceniony w redukowaniu poziomu bólu, minimalizuje stres i likwiduje bezsenność. Doskonale sprawdza się również w obniżaniu ciśnienia w gałce ocznej i poprawie ostrości widzenia.

Konopie to dla jednych niebezpieczny narkotyk, a dla innych zbawienne lekarstwo. Są pozbawione substancji odurzających i nie mają działania narkotyzującego. Są całkowicie bezpieczne dla organizmu i nie wywołują działań ubocznych. Nawet małe dzieci bezpiecznie i pod kontrola mogą z nich korzystać. Również osoby starsze, a nawet te ze skłonnościami do alergii. Jeśli zajdzie taka potrzeba można skorzystać z polecanej kuracji, być może poprawi samopoczucie i jakość życia.

Scroll to Top