Najlepszy odkurzacz przemysłowy

Poziom zapylenia stanowisk pracy na placu budowy jest często bardzo wysoki, zwłaszcza latem. Powoduje to wiele utrudnień, i wymusza konieczność ciągłego odkurzania i czyszczenia stanowiska, by nie zanieczyścić miejsca w którym prowadzone są prace. Nie każdy odkurzacz radzi sobie jednak z tak trudnymi warunkami jak te które panują na placach budowy.

Przemysłowe odkurzacze ze zbiornikiem wodnym

odkurzacze przemysłowe do pyłu budowlanegoOdkurzacze używane na placach budowy są więc zawsze urządzeniami przemysłowymi o dużych gabarytach i równie dużym ciągu. Wszystkie odkurzacze przemysłowe do pyłu budowlanego wyposażone są również w zbiornik wodny. Owy zbiornik służy do neutralizowania lotnego pyłu, i nie tylko ułatwia opróżnianie odkurzacza po jego zapełnieniu, ale również skutecznie zapobiega przedostawaniu się drobnego pyłu na zewnątrz zbiornika, co jest częstym mankamentem w dowolnych odkurzaczach domowych i użytkowych. W razie potrzeby, odkurzacz tego typu może być użyty również jako zraszacz, w celu zmniejszenia zapylenia w pomieszczeniu w którym wykonywane są zadania. Ciąg odkurzacza jest natomiast na tyle wysoki, iż może być on używany do oczyszczania przestrzeni z ciężkiego pyłu i kurzu, mokrego osadu czy nawet opiłków materiałów budowlanych. Takie odkurzacze są najczęściej używane na stanowisku przez cały czas wykonywania zadań, na bieżąco usuwając zapylenie powstające w trakcie pracy.

Urządzenia te są zdecydowanie wytrzymalsze i trwalsze od dowolnego odkurzacza domowego, i nie ulegają przegrzaniu czy zatarciu pod wpływem wysokiej temperatury czy dużego poziomu zapylenia pomieszczenia. Ich mechanizm jest chroniony za pomocą doszczelnionej obudowy, zarówno wodoszczelnej jak i wodoodpornej, niepodatnej na działanie substancji chemicznych używanych przy budowie.