Najlepsze kostki kontrastowe

Edukacja dzieci zaczyna się już we wczesnych latach życia i następuje ona w domu. Rodzice są pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami od których bardzo dużo zależy. Warto od najmłodszych lat wkładać dużo pracy i czasu w rozwój dzieci, ponieważ to zaowocuje w przyszłości. Najważniejsza jest zabawa, ale mądra przy użyciu odpowiednich zabawek.

Do czego służy kostka sensoryczna?

kostki kontrastoweDo zabawy z noworodkiem nie potrzeba wiele, bo on większość czasu przesypia. Wystarczy mu kontakt z mamą, mleko i spokój. Im dziecko jest starsze, tym bardziej ciekawe świata i chce każdą chwilę czuwania przeznaczyć na poznawania świata. Pierwszymi zabawkami jakie rodzice dają maluchom są grzechotki i gryzaki, ponieważ wspomagają naukę chwytania. Jednak są jeszcze inne rodzaje zabawek, które także świetnie się sprawdzają na tym etapie i są to kostki kontrastowe, które kupimy w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt. Są to zabawki o odpowiedniej wielkości dla małych rączek, które stanowią niesamowicie interesujący przedmiot dla dzieci. Przeważnie są wykonane z miękkiego pluszu lub bawełny, a wewnątrz mają wypełnienie w postaci antyalergicznej włókniny lub silikonowych kuleczek. Bardzo często do brzegów mają doszyte kolorowe tasiemki, plastikowe lub gumowe zabawki w postaci figur geometrycznych, grzechotek, szeleszczących uszek czy gryzaków. Dominującymi kolorami w kostkach kontrastowych jest czarny i biały, ponieważ są to pierwsze odcienie, które widzą niemowlęta. Oczywiście różne doszyte dodatki mogą mieć kolor czerwony, niebieski, zielony czy żółty, ponieważ z każdym miesiącem maluchy będą dostrzegać kolejne kolory. Kostką kontrastową możemy się bawić z dzieckiem, przez pokazywanie mu jej, wkładanie do rączek czy eksponowaniem co z nią można zrobić, ale równie dobrze maluch sam się nią może zająć i po kolei wkładać do buzi wszystkie odstające elementy.

Dostępne na rynku kostki dla niemowląt są bezpieczne i posiadają odpowiednie certyfikaty jakości. Jednak zawsze najlepiej jest je kupować w sprawdzonych sklepach, czyli w takich, które posiadają asortyment dla niemowląt. Dla najmłodszych dzieci idealnie się sprawdzą  miękkie kostki, natomiast dla nieco starszych, które potrafią już samodzielnie siedzieć, kostki wykonane z drewna lub plastiku.