Na czym polega proces certyfikacji betonu towarowego?

Do czasu aż nie związałam się z budowlańcem nie zdawałam sobie sprawy z tego jak wiele norm należy przestrzegać na placu budowy. Z ogromnym zainteresowaniem obserwowałam więc pracę Marcina, który odpowiadał za to by wszystkie produkty i materiały budowlane charakteryzowały się jak najwyższą jakością. Szczególnie zainteresowało mnie zwłaszcza zagadnienie związane z certyfikowaniem betonu.

Dlaczego beton towarowy musi posiadać certyfikat?

beton towarowy certyfikacjaKonkretne parametry betonu wykorzystywanego na budowie warunkuje norma PN-EN 206, która w jasny i przejrzysty sposób informuje nas o tym jaki rodzaj owego materiału spełnia wszelkie warunki bezpieczeństwa. Na etapie produkcji zaprawy betonowej sztab ludzi bada więc gruntownie wszelkie parametry owej zaprawy, która powinna posiadać odpowiednią gęstość oraz grubość. Dopiero szereg specjalistycznych testów kończy się uzyskaniem stosownego dokumentu, który zdobywa nasz beton towarowy certyfikacja gwarantuje nam więc, że dany materiał jest w pełni bezpieczny i bez obaw możemy go stosować podczas prac budowlanych. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że każda osoba, która ów certyfikat uzyskała co roku musi poddać się aż dwóm kontrolom jakości, podczas których sprawdza się czy beton nie zmienia swych właściwości wraz z upływem lat. Jestem więc bardzo dumna z Marcina, który posiada tak odpowiedzialne zajęcie – certyfikacja betonu jest bardzo odpowiedzialnym zajęciem 

Muszę przyznać, że profesja Marcina zafascynowała mnie do tego stopnia, że planuje w przyszłym toku wybrać się na studia budowlane. Zauważyłam, że bardzo szybko przyswajam informacje na temat różnego rodzaju materiałów budowlanych, wierzę więc w to, że już niebawem będę dysponować tak fachową wiedzą jak mój ukochany partner, który wspiera mnie w dążeniu do rozwoju. 

Scroll to Top