Montaż nowoczesnych interaktywnych tablic

Szkoła w której często urządzaliśmy pokazy i warsztaty wreszcie zdecydowała się zmodernizować wyposażenie, i wymienić zwykłe, mocno przestarzałe tablice, które pamiętałem jeszcze z czasów młodości na nowoczesne tablice interaktywne. Z racji iż ze szkołą współpracowaliśmy dość często, a jeden z kolegów pracował w firmie elektronicznej, która zajmowała się między innymi instalacją takowych tablic oraz szkoleniem w ich obsługiwaniu, dyrekcja zgłosiła się do nas o pomoc we wdrożeniu ich do użytku.

Bezproblemowa instalacja tablic interaktywnych

montaż tablic interaktywnychTablice interaktywne, jak dowiedziałem się od kolegi, nie były niczym bardziej skomplikowanym niż monitor o przekątnej około osiemdziesięciu cali, wyposażony w dotykowy ekran i oprogramowanie dla nauczycieli. Sprzęt taki mógł być podłączony do komputera stacjonarnego, aczkolwiek najczęściej był przeznaczony do samodzielnego działania, będąc niemalże komputerem samym w sobie, aczkolwiek z mocno zmienionym oprogramowaniem. Zamówione tablice miały dwie odmiany. Jedna była na stałe mocowana do ściany, i to głównie nimi mieliśmy się zająć, a druga była przytwierdzona do ruchomego stojaka. Montaż tablic interaktywnych był bardzo podobny do montażu domowego telewizora na ścianie pokoju. Wszystkie posiadały wysięgniki, dzięki czemu mogły być z łatwością regulowane, a z racji iż ich montaż był stosunkowo prosty, to nie zajął on więcej czasu niż ustawienie wspomnianego domowego telewizora na właściwym miejscu. Ruchome tablice nie musiały być montowane do żadnej powierzchni i były one gotowe do użytku zaraz po rozładowaniu z pudła. Instalacją oprogramowania zajął się znajomy, razem z dwoma innymi instalatorami, gdyż z całej drużyny on jeden miał jakąkolwiek wiedzę na ten temat, pracując w autoryzowanym serwisie takich urządzeń.

Okazało się że konfiguracja tego sprzętu była jeszcze szybsza i na pierwszy rzut oka łatwiejsza, niż stawianie systemu operacyjnego na komputerze stacjonarnym. Tablice miały również bardzo ciekawą możliwość rozszerzania oprogramowania i posiadanego materiału, gdyż było wiele różnych stron, które należały do producentów takowych programów, często oferując je jako darmowe aktualizacje do istniejącego już oprogramowanie, lub jako dodatkowe materiały możliwe do pobrania.

Scroll to Top