Montaż drewna przy użyciu kleju

W tym artykule omówimy sposób użycia kleju do drewna. W końcu będziemy mieli prostokątną ramę. Krawędź zewnętrzna musi być pod kątem, ale nie gwarantuje to prostego otworu montażowego. Następnym krokiem jest wyrównanie ćwiartek wewnętrznych. Po 3 dniach ekspozycji w 25 stopniach otrzymamy prostokątną ramkę. Nie będzie idealnie, ale to dobry początek. Możemy kontynuować wyrównanie wewnętrznych ćwiartek.

Jak zamontować drewno przy użyciu kleju?

niezastąpiony klej montażowy do drewnaPodczas montażu kawałka drewna ważne jest przestrzeganie właściwej procedury podczas używania kleju. Podczas gdy kleje do drewna są zazwyczaj wykonane z PVA, niektóre płynne kleje do paznokci zawierają składniki na bazie rozpuszczalników, które wytwarzają toksyczne opary, gdy są mokre i są łatwopalne, gdy nie są całkowicie suche. Kleje do drewna są łatwiejsze do czyszczenia niż gwoździe, które często bardzo trudno usunąć po związaniu. Niektóre płynne kleje do drewna są dostarczane w pojemnikach z podwójną strzykawką, które mieszają klej podczas jego nakładania. Połączenie drewna z metalem można uzyskać przy użyciu odpowiedniego kleju. Rodzaj użytego kleju będzie zależał od rodzaju użytych materiałów oraz wielkości i stanu drewna. Generalnie niezastąpiony klej montażowy do drewna jest wodoodporny i można go mocować na miejscu. Jeśli drewno jest porowate, może być potrzebny dodatkowy klej, aby przykleić się do metalowej powierzchni. Z tego powodu łączenie drewna z metalem wymaga odpowiedniego rodzaju kleju. Podczas mocowania kawałka drewna za pomocą wkrętów należy użyć kleju wiążącego. Ten klej składa się z dwóch części: żywicy i utwardzacza. Tworzą silną więź, której nie można usunąć. Jednak po wyschnięciu nie będą wystarczająco twarde, aby utrzymać drewno razem. Klej do drewna najlepiej stosować po usunięciu z drewna tłustych materiałów. Używając kleju, należy pamiętać o prawidłowym wymieszaniu dwóch części. Jeśli mamy za dużo kleju, być może będziemy musieli rozcieńczyć go rozpuszczalnikiem na bazie wody.

Konieczne może być również wcześniejsze bejcowanie drewna, co zmniejszy ryzyko przedostania się koloru na niewłaściwe części projektu. Kolejną wskazówką jest wykończenie i bejcowanie drewna przed nałożeniem kleju. Klej do drewna może również powodować problem, gdy część projektu przesunie się w sposób, który odsłania drewno pod spodem. Jednak w zależności od lokalizacji drewna można to rozwiązać. Ostateczny wynik jest taki, że kawałek drewna jest przymocowany i zabezpieczony.

Scroll to Top