Mocny układ graficzny do tworzenia grafiki

Granie w gry było podstawowym zajęciem każdego gamera, jak sama nazwa może wskazywać, aczkolwiek wielu, w tym i ja, często miewało własne pomysły na wygląd elementów w grze, lub też głosy postaci, i brali się za tworzenie modyfikacji, mniejszych lub większych. Często nie były one niczym więcej niż zabiegiem kosmetycznym zmieniającym kolor stroju, aczkolwiek zdarzały się i takie, które bardziej przypominały osobną grę lub dodatek.

Karta graficzna do obróbki grafiki

karty graficzne sklepPoczątkowo używałem zwykłego układu do tworzenia pierwszych, dość topornych modyfikacji, dopiero zaczynając nabierać wprawy i umiejętności w tego typu zabawie. Jednak w miarę postępu, okazywało się iż potrzeba mi coraz więcej mocy i zasobów komputera, a w takim tempie w końcu mój sprzęt może okazać się zwyczajnie za słaby, i nie uciągnie aż tak wymagających programów. Wolałem więc zawczasu zaopatrzyć się w nową kartę graficzną, gdyż płyta główna komputera miała możliwość obsługi dwóch układów jednocześnie. Zajrzałem więc do mojego ulubionego sklepu komputerowego, w którym zwykle dokupywałem podzespoły, szukając kart o dużej mocy. Najnowsze i najmocniejsze karty graficzne sklep ten sprzedawał po niemal hurtowej cenie, przebijając cenami bodaj wszystkie okoliczne sklepy, więc był on moim pierwszym przystankiem, i jak się okazało, jedynym. W ofercie znalazłem jedną z najnowszych kart, wydanych dopiero kilka miesięcy temu, przeznaczonych specjalnie do obróbki grafiki trójwymiarowej. Oprócz naprawdę potężnych osiągów, miała w zestawie wiele programów do regulacji jej działania i podkręcania osiągów, przez co mogłem ją spokojnie dopasować do pracy na moim komputerze dokładnie tak, jak chciałem. Jako że miał być to układ zapewniający duże zasoby systemowe, była ona skonfigurowana jako urządzenie drugorzędne, uruchamiane tylko wtedy gdy zaszła potrzeba, dzięki czemu nie zużywała się tak szybko jak przy normalnej pracy i nie nagrzewała reszty układów podczas pracy.

Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu, świetnie współgrała z podstawową kartą, uzupełniając ją zawsze, gdy zwykłe zasoby wyczerpały się podczas pracy. Nawet przy używaniu bardzo zasobożernych programów, nowa karta zdawała egzamin doskonale, ani razu nie zakłócając pracy całości komputera, ani nie zwalniając działania.

Scroll to Top