Mikołajki – miasto przyjazne dzieciom

Mikołajki to miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim. Jest ono usytuowane w Krainie Wielkich Jezior Mazurskim co jak łatwo się domyślić, przekłada się w ogromnym stopniu na nadaniu turystycznego charakteru temu miastu. Szczególnie okres wiosenno-letni sprzyja wyjazdom w przepiękne, malownicze tereny Mikołajek. Bardzo często staje się to pozycja obowiązkowa na liście miejsc do odwiedzenia, szczególnie przez najmłodszych. Wiele szkół podczas wakacji organizuje wycieczki do Mikołajek.

Wybór noclegu z dziećmi w Mikołajkach

mikołajki - niedrogie noclegi z dziećmiOrganizując kolonie dla najmłodszych warto mieć na uwadze nie tylko atrakcje konieczne do odwiedzenia, ale także nocleg, w którym uczniowie będą mogli odpocząć. Jeśli chodzi o mikołajki – niedrogie noclegi z dziećmi możemy odnaleźć poza sezonem. Uda nam się wynegocjować atrakcyjne ceny jeśli zadzwonimy ze sporym wyprzedzeniem. Jest to miejsce, które każdego roku przyciąga mnóstwo turystów, tak więc ociąganie się z rezerwacją noclegu może sprawić, że wyniesie nas on znacznie więcej, niż gdybyśmy zrobili to kilka tygodni wcześniej. Mikołajki to miasto szczególnie przyjazne dzieciom, a właściciele obiektów noclegowych doskonale zdają sobie z tego sprawę, przystosowując odpowiednio każdy z pokoi pod możliwość zamieszkania w nim z dziećmi. Mając za sobą rezerwację noclegu, możemy przystąpić do sporządzania listy miejsc, których nie możemy ominąć podczas wizyty na Mazurach. Pierwszym z nich jest oczywiście jezioro Mikołajskie, w przypadku którego całe życie w okresie letnim przenosi się z miasta nad jego brzeg. Nad samym jeziorem usytuowany jest Port Żeglugi Mazurskiej, z którego możemy popłynąć do Giżycka, Mikołajek czy Rynu. W pobliżu znajduje się także kilka innych jezior takich jak Bełdany, Tałty oraz Śniardwy. Konieczną do odwiedzenia lokalizacją jest także ulica Mikołaja Kajki, która jest najstarszą oraz najdłuższą ulicą w mieście.

Większość rodziców podczas wycieczek z dziećmi stara się unikać kąpieli ich pociech w jeziorze. Doskonała alternatywą w Mikołajkach będzie odwiedzenie Parku Wodnego. Przy samym basenie znajduje się mnóstwo atrakcji zarówno dla tych najmłodszych jak i nieco starszych. Dla rodziców posiadających dzieci poniżej czwartego roku życia, miłą niespodzianką jest darmowy wstęp dla ich pociech.