Metalowa szafa na dokumentację

Stare komisariaty, szczególnie te placówki które funkcjonowały od kilkudziesięciu lat nieprzerwanie, często były w opłakanym stanie technicznym. Remonty były rzadkością, gdyż rzadko kiedy budżet pozwalał na przeprowadzenie takowych, więc w sytuacji w której renowacja była możliwa, zazwyczaj była wykonywana natychmiastowo. W przypadku naszego nowego posterunku, przejętego niedawno od prywatnych właścicieli, było całkiem podobnie.

Porządna szafa na dokumentację służbową

szafa metalowa na dokumentyJako że obiekt był nieużywany przez kilka lat, remont był koniecznością, podobnie jak wyposażenie pomieszczeń, gdyż niewiele z pozostałych tam mebli można było wdrożyć do użytku. Największym problemem okazał się brak szaf na dokumentację niejawną. Mimo iż stare szafy, wielkie metalowe meble które zdążyły z czasem pordzewieć, były ciągle na inwentarzu, nadawały się tylko do utylizacji, gdyż nie spełniały swojego zadania w ogóle. Mając dostatecznie duże środki na porządne wyposażenie pomieszczeń służbowych, zdecydowaliśmy się więc zaopatrzyć w najwyższej jakości szafy, zwłaszcza do przechowywania dokumentacji niejawnej. Wybrana przez nas szafa metalowa na dokumenty nie tylko była bardzo pojemna, mogąc pomieścić ogromne ilości wszelkiego rodzaju dokumentacji, posortowanej na wygodnie usytuowanych półkach wewnątrz szafy, posiadających możliwość regulacji położenia, była również bardzo dobrze zabezpieczona. W zależności od zastosowania, mogła być wyposażona w zwykłą kłódkę do ograniczenia dostępu do zawartości osobom niepowołanym, ale istniała możliwość zamontowania w niej zamka szyfrowego lub bardziej złożonego systemu zabezpieczeń, jeśli zachodziła taka potrzeba.

Jako szafa przeznaczona do przechowywania dokumentów, była ona całkowicie ogniotrwała i dobrze chroniła zawartość przed wystawieniem na działanie otwartych płomieni, dzięki uszczelnionym drzwiczkom i zwartej konstrukcji, zapobiegającej dostawaniu się kurzu do wnętrza. Szafa była również bardzo wytrzymała, gdyż wykonana była ze stalowego stopu, bardzo odpornego na fizyczne uszkodzenia, zdecydowanie mocniejszego niż standardowo stosowane aluminium. Szafa ta mogła służyć przez długie lata bez śladów zużycia, zwłaszcza że stop stali użyty do jej wykonania był również niepodatny na korozję przy odpowiedniej konserwacji.

Scroll to Top