Medytacja sposobem na radzenie sobie ze stresem

Jeśli czujemy się spięci i zestresowani to nie jest dobry znak, gdyż na dłuższą metę może to powodować groźne w skutkach zaburzenia. Powodów stresu może być całe mnóstwo, szef ma w stosunku co do nas duże wymagania, żona ma do nas pretensje, w mieście stoimy w wielogodzinnym korku. Praktycznie co krok może nas spotkać stresowa sytuacja. Czy powinniśmy się nimi przejmować? Raczej nie, ale często jest to nieuniknione.

Doskonałe metody radzenia sobie ze stresem

metoda na radzenie sobie ze stresemJeśli jednak stres daje nam się we znaki to powinniśmy coś z tym zrobić. Stres to choroba, którą powinniśmy leczyć i to najlepiej, jeśli nie za pomocą środków chemicznych, które wpływają negatywnie na nasz organizm. Osobiście uważam, że odpowiednia metoda na radzenie sobie ze stresem to medytacja. Sam stosuję tę metodę zawsze ilekroć nie mogę dać sobie z czymś rady. Ulga, którą przynosi wyciszenie całego ciała i pozbycie się wszystkich myśli i negatywnych emocji, to swoisty reset organizmu. Jest to metoda, która dodatkowo nie jest ani zbyt skomplikowana, ani nie zajmuje zbyt dużo czasu. Wierzcie mi, że wystarczy tylko pięć minut medytacji dziennie, aby zniwelować stres do minimum. Błędne myśli, które zalewają nasz organizm to plaga dla naszego ciała i dlatego należy się jej pozbyć. Każdy może medytować samodzielnie w domu lub jakimś innym spokojnym miejscu. Wystarczy tylko usiąść wygodnie na podłodze, położyć się, lub postać. Potem należy wziąć kilka głębokich oddechów i zacząć oddychać spokojnie. Podczas całej medytacji skupiajmy się tylko na naszym oddechu pozwalając myślom płynąć jak rzeka przez nasz umysł. Z jednej strony powinny wpadać i od razu wypadać z drugiej. Nie zatrzymujmy ich, ani nie zastanawiajmy się nad nimi, niech po prostu płyną. Poczujemy dużą ulgę i pustą głowę pozbawioną negatywnych emocji.

Taki reset sprawi, że nie będziemy pamiętali zbyt wielu myśli na raz i będziemy mogli skupić się na naszym jednym i konkretnym zadaniu. Takie podejście do życia niweluje stres i pozwala nam zapomnieć na moment o całym świecie. Jak dowiodły badania naukowe, medytacja jest skuteczną walką ze stresem i przynosi ulgę osobom, które ją stosują. Być może w najbliższej przyszłości będzie tak popularna jak fitness, czy siłownia, na których pracuje się nad naszym ciałem, w medytacji za to pracujemy nad umysłem.