Mazury to idealne miejsce na imprezę firmową?

Od pewnego czasu wiadomo już, że najlepszą motywacją do działania są nagrody, a nie kary. Karanie pracownika czy ucznia za brak wyników, powoduje u niego tylko stres i zwiększa napięcie, które utrudnia pracę. Z kolei nagradzanie, sprawia, że wszyscy bardziej się starają. Dzięki tym odkryciom, dyrektorzy firm, mogli zmienić sposób zarządzania zasobami ludzkimi i powszechne  stały się wszelkiego rodzaju imprezy firmowe.

Jakie są atrakcje na imprezie firmowej?

impreza firmowa na MazurachNajpierw świąteczne, potem okolicznościowe, a teraz już całkiem bez okazji można dla swojej kadry zorganizować wyjazd firmowy lub zaprosić ją na miejscową imprezę firmową. Wszyscy jednak wiemy, że najlepiej zabawa udaje się na wyjazdach. Czujemy inny klimat, możemy zobaczyć coś nowego i interesującego. Dlatego bardzo często imprezy firmowe organizuje się na Mazurach. Czemu akurat tam? Bo średnio – jest tam bliżej dla większości niż nad morze lub w góry. Następnie – jest pięknie, ale też bezpiecznie. Nikogo nie kusi, by wejść na wysoką górę. Mazury sprzyjają integracji. Atrakcje wszelkiego typu nastawione są na grupy, a nie na działanie w pojedynkę. Często impreza firmowa na Mazurach to grillowanie, wspólnie biesiadowanie, uroczyste kolacje, ogniska i dyskoteki – dla tych, którzy lubią mniej ekstremalne wycieczki. Dla żądnych przygód są jazdy quadem, spływy kajakiem, paintball, strzelnica i wiele innych atrakcji terenowych. Wszystko to dla ludzi, którzy chcą się oderwać się od zgiełku miast i ich pospiesznego rytmu. Tak naprawdę to organizator informuje, co ma w ofercie, a my sami wybieramy, w czym chcemy uczestniczyć. Mazury są tak piękne, że sam pobyt w Krainie Tysiąca Jezior, bez dodatkowych atrakcji jest już ogromną przyjemnością. Impreza firmowa jest często dodatkiem, który integruje pracowników. Stopień atrakcji, jakie są oferowane na wyjeździe powinien być dopasowany do rodzaju i trybu codziennie wykonywanej pracy.

Jeśli na co dzień jesteśmy policjantami lub strażakami to paintball nie musi być idealną rozrywką. Zazwyczaj panuje zasada, że jeśli mamy aktywną pracę zawodową, to odpoczywamy biernie. Gdy mamy pracę siedzącą, na przykład przy komputerze, do odpoczynku wskazany jest ruch. Całej załodze firmy wskazany jest śmiech i relaks, które po powrocie zmotywują do dalszej pracy.

Scroll to Top