Mała walizka podróżna

 

Podróżując po Polsce czy Europie każdy z nas zawsze musi zmierzyć się z problemem pakowania się na wyjazd. Chociaż dłuższy wyjazdy wakacyjne z całą rodziną wiążą się zazwyczaj ze szczelnym wypełnieniem całego bagażnika samochodowego licznymi torbami i walizkami, to jednak zupełnie inaczej będziemy przygotowywać się do krótszych, indywidualnych podróży, które zdarzają się nam coraz częściej zarówno w pracy, jak i w życiu prywatnym.

Małe walizki 40x30x20

walizka 40x30x20Z informacji przekazywanych przez producentów walizek podróżnych oraz sprzedawców w sklepach z takimi produktami jasno wynika, że w Polsce najczęściej kupowane są małe, poręczne walizki. Spośród wielu mniejszych rozmiarów największym zainteresowaniem cieszy się walizka 40x30x20, która dzięki swoim gabarytom ma wbrew pozorom jedno z najszerszych zastosowań. Walizki tej wielkości przede wszystkim bez problemu mieszczą się we wszystkich bagażnikach samochodowych, nawet tych w najmniejszych pojazdach. Ma to o tyle istotne znaczenie, że takimi samochodami jeżdżą najczęściej osoby młode, single, dla których nieduża walizka jest wystarczająca, o ile pomieści potrzebne rzeczy na dwu lub trzydniowy wyjazd i zmieści się w bagażniku ich samochodu. Małe walizki są też bardzo popularne wśród biznesmenów, których praca często wiąże się z z krótkimi delegacjami, podczas których wystarczy im garnitur i kilka rzeczy na przebranie. Takie walizki są też bardzo funkcjonalne w przypadku, kiedy w delegację jedzie kilka osób z jednego biura, a ich bagaże muszą zmieścić się w jednym bagażniku służbowego samochodu. Im mniejsza walizka, tym większa szansa, że bagażnik okaże się wystarczający. Producenci dbają zresztą, żeby walizki były jak najbardziej pakowne i zwierały liczne kieszenie dodatkowe, dzięki którym pakowanie będzie jeszcze bardziej efektywne, a niewielki rozmiar walizki okaże się wystarczający dla potrzeb ich właściciela.

Polacy wbrew powszechnym przekonaniom bardzo często podróżują służbowo, a ponieważ Polska to jeden z największych krajów w Europie, to nic dziwnego, że jesteśmy też jednym z największych rynków dla producentów walizek bagażowych. Dzięki temu w rodzimych sklepach mamy dostęp do najnowszych modeli wprowadzanych na rynek, więc warto docenić, że jako społeczeństwo żyjemy już na wysokim, europejskim standardzie.

 

Scroll to Top