Łóżko idealne do sypialni

To ile mamy pomieszczeń w domu przeważnie zależy od metrażu. Przeważnie lokale od czterdziestu pięciu metrów wzwyż mają oddzielną sypialnię, którą można sobie bardzo ciekawie urządzić, nawet jeżeli jest ona niewielka, to może być funkcjonalna.

Jaki rozmiar powinno mieć łóżko w sypialni?

łóżko do sypialni z tapicerowanym zagłówkiemMyśląc o sypialni przeważnie mamy na myśli łoże małżeńskie z ogromnym materacem. Jednak miejsce do spania wcale nie musi tak wyglądać, ponieważ nie każdy potrzebuje aż tyle miejsca do spania. Tym bardziej, że czasem w sypialni śpi tylko jedna osoba, to z powodzeniem jej wystarczy jednoosobowy model. Jeżeli chcemy mieć nietuzinkowe łóżko do sypialni z tapicerowanym zagłówkiem to modele kontynentalne będą dla nas idealne. Są symbolem luksusu, ale przy zachowaniu klasyki i prostoty. Wszystkie zewnętrzne elementy łącznie z zagłówkiem i ewentualnym dolnym szczytem są pokryte tapicerką, którą może stanowić welur, plusz czy skóra. Dzięki temu łóżko nabiera oryginalnego charakteru. Zagłówki są bardzo przydatne, ponieważ stanowią doskonałe oparcie w trakcie czytania książki, oglądania telewizji czy pracy na komputerze w łóżku. Nie mniej jednak są także świetną ochroną ściany przed zabrudzeniami. W modelach sypialnianych istotne są również pojemniki na pościel, które zawsze znajdują się pod dnem. Dzięki nim zyskujemy dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy bez konieczności kupowania nowych mebli. Jeżeli chodzi o rozmiar, to podwójne łóżko może mieć od stu czterdziestu do dwustu centymetrów szerokości.

Wybór łóżka jest bardzo ważny, bez względu czy będzie ono stało w sypialni czy w salonie. Musi być przede wszystkim wygodne i funkcjonalne, zwłaszcza jeżeli ma stanąć w niewielkim pomieszczeniu. Ceny łóżek sypialnianych zaczynają się już od tysiąca złotych.