Łóżeczko dziecięce z zabezpieczeniami

Posiadanie dziecka wiąże się z wieloma obowiązkami. Musimy przygotować dla niego pokój, odpowiednie mebelki i zabawki. Jednym z najważniejszych mebli w pokoju dziecięcym jest łóżeczko, które co parę lat trzeba wymieniać na większe.

Jak wyglądają łóżka dziecięce?

łóżko dziecięce z zabezpieczeniemDla dziecka od urodzenia do około trzeciego, czwartego roku życia, najlepsze jest łóżeczko ze szczebelkami, które zabezpiecza je przez wypadnięciem. Ponieważ maluchy mają tendencję do wiercenia się podczas snu, to łóżeczko musi być odpowiednio szerokie i wysokie. Szczególnie kiedy malec zaczyna stawać trzeba zapewnić mu odpowiednie zabezpieczenie przed wypadnięciem. Łóżko dziecięce z zabezpieczeniem dla starszego malca, może mieć wyciągane szczebelki, albo być dość niskie i posiadać podwyższone brzegi. Dzieci, które umieją już chodzić nie muszą być wsadzane do łóżeczka, bo najlepszym modelem dla nich będą pojedyncze łóżka z barierką dookoła. Jedynie w jednym miejscu o długości około stu centymetrów może myć wolna przestrzeń, aby dziecko mogło swobodnie wejść do łóżka. Dobrym rozwiązaniem jest zainstalowanie pod łóżkiem pojemnika na pościel, albo od razu kupienie modelu z szufladą. Maluchy będą tam chować swoją pościel, albo zabawki. Małym dzieciom trzeba zmieniać łóżko co parę lat, albo od razu kupić model, który rośnie razem z nim, żeby zaoszczędzić koszty. Najlepsze są łóżeczka drewniane, gdyż są najbezpieczniejsze i mogą służyć przez wiele lat, na przykład młodszemu rodzeństwu. Co do koloru łóżeczka dziecięcego, najlepiej kupować w neutralnych barwach.

Nawet jeżeli dziecko śpi razem z rodzicami, warto mieć przygotowane dla niego łóżeczko, bo nigdy nie wiadomo kiedy samo będzie chciało przejść na swoje miejsca do spania. Zabezpieczenia w łóżeczku są konieczne do około siódmego roku życia.

Scroll to Top