Listwy podłogowe – rodzaje

Najważniejsze w urządzaniu lub remontu wnętrza domu czy mieszkania są niewątpliwie dodatki i końcowe prace wykończeniowe w postaci przykręcenia kontaktów i wtyczek, odpowiedniego oświetlenia, jak również dobór pasujących do podłoża listw przypodłogowych. Te wszystkie drobne elementy składają się na zakończenie prac remontowych. W jaki sposób dopasować dodatki tak, aby nadawały pomieszczeniu wyjątkowy charakter?

Jakie listwy wybrać?

półmatowa listwa podłogowa białaWchodząc do mieszkania, pierwszym elementem, na jaki zwracamy uwagę, jest podłoga. Większość z nas decyduje się na tradycyjne zwykłe panele lub nowoczesne winylowe, jak również ponadczasową wykładzinę gładką lub dywanową. Jak się okazuje, jednak sama podłoga to nie wszystko. Aby estetycznie i elegancko wykończyć podłoże w naszych pomieszczeniach domowych warto zastosować listwy przypodłogowe. Jednak na rynku mamy tak szeroki wybór pod względem rodzaju oraz kolorystyki, że czasem trudno jest się zdecydować na konkretny model. Listwy przede wszystkim mają być skuteczną ochroną dla ścian, ale również powinny idealnie pasować do podłogi, jak i do pozostałej aranżacji wnętrza. Najczęściej wybieranym modelem jest półmatowa listwa podłogowa biała, która poprzez swą uniwersalność i stylowość, świetnie dopasuje się do każdego pomieszczenia. Listwy te cechują się sporą wytrzymałością i dlatego z pewnością posłużą nam na długi czas. Okleina listwy jest odporna na wilgoć, zabrudzenia, uszkodzenia, jak również na promienie słoneczne, dzięki czemu nie zmienia swojej barwy i nie żółknie. Listwy mają możliwość funkcjonalnego zamaskowania kabli wewnątrz, co tworzy estetyczny wygląd. Okleina jest również przystosowana do zmiany koloru, co umożliwia pomalowanie jej w dowolnym momencie, gdy zdecydujemy się na kolejną zmianę. Montaż listw jest również bardzo prosty, potrzebnych będzie tylko kilka podstawowych narzędzi.

Nawet drobne zmiany w dekoracji wnętrz, mogą pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie. Metamorfoza mieszkania, wcale nie musi wiązać się z kosztownym wydatkiem lub, co gorsza zaciągnięciem wysokiego kredytu w banku. Pamiętajmy, że drobne rzeczy najbardziej cieszą i najładniej wyglądają. Czasem nawet zwykła zmiana ustawienia mebli czy założenie innych zasłonak w oknie potrafi całkowicie odmienić wystrój naszego wnętrza.

Scroll to Top