Listwa podłogowa – element wykończenia wnętrz

Podczas remontu każdy detal ma znaczenie, dlatego zawsze powinniśmy starannie przemyśleć cały plan remontowy, wszystkie zmiany, nowe kolory, faktury. Po skończeniu głównych prac następuje etap wykończeniowy. Wśród prac z nim związanych można wyróżnić na przykład montaż nowych gniazdek czy też listew przypodłogowych. Te ostatnie są nie tylko elementem dekoracyjnym, ale także bardzo praktycznym.

Listwy podłogowe z korytkiem na kable

listwa podłogowa na kableW dobie szybkiego rozwoju technologii, gdy w naszych domach pojawia się coraz więcej sprzętu elektronicznego, różnorodne kable często psują efekt wizualny w danym pomieszczeniu. Są długie, plączą się i trzeba zastanowić się, jak je zamaskować, by równocześnie nie blokować sobie do nich dostępu. Rozwiązaniem może okazać się wybór odpowiednich listew podłogowych, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można było w nich ukryć kable. Służy do tego specjalne korytko kablowe, które pozwala łatwo i estetycznie usunąć kable z widoku. Równocześnie są one chronione na przykład przed zwierzętami, zwłaszcza przed gryzoniami, które mogłyby je pogryźć. Korzystając z tego rozwiązania nie musimy się martwić, że leżące luzem kable staną się zabawką dla dzieci albo że kto się o nie potknie. Listwa podłogowa na kable może być wykonana z różnych materiałów, takich jak PCW, MDF czy drewno. Kolor może być dowolny: popularne są listwy białe i te w naturalnych odcieniach drewna. Jeśli pragniemy zamontować listwy w innym kolorze, to np. listwy z MDF można łatwo przemalować na dowolny kolor. Pozwala to na wprowadzenie ciekawego akcentu barwnego do pomieszczenia i doskonale pasuje do nowoczesnych mieszkań. Listwy kablowe, podobnie jak i zwykłe listwy przyścienne, występują w różnych szerokościach, tak więc można je dopasować do stylu pomieszczenia oraz wybrać je pod względem ilości miejsca w korytku na kable.

Poza zupełnie prostymi modelami, dostępne są też listwy bardzo dekoracyjne, idealne dla osób, które cenią sobie funkcjonalność i walory ozdobne w jednym produkcie. Ceny listew nie są wygórowane, a ich wybór w sklepach jest bardzo szeroki. Sprawia to, że są one elementem wykończeniowym, na który każdy może sobie pozwolić i nie musi się ograniczać tylko do najtańszych dostępnych listew – niskie ceny dają szeroki wybór.

Scroll to Top