Lekkie tornistry Herlitz oszczędzą plecy twojego dziecka

Wiemy ile potrafią ważyć podręczniki szkolne. Pamiętamy jak ciężkie plecaki musieliśmy sami niekiedy nosić do szkoły. Czasem bolały nas od tego plecy. Im starsze dziecko tym więcej książek musi ze sobą nosić do szkoły. Często jest tak, że ma jednego dnia osiem różnych lekcji i na każdą z nich musi zabierać podręcznik i ćwiczenia. Dodatkowo jeszcze trzeba zabrać zeszyty, piórnik i przybory na plastykę. To wszystko razem może ważyć naprawdę dużo.

Polecane lekkie tornistry Herlitz dla dzieci

lekki tornister herlitzW ostatnim czasie popularne stały się plecaki z kółkami i stelażami. Mają odciążyć kręgosłup naszego dziecka. Czy zastanawialiście się jednak ile waży taki plecak? Dodatkowe elementy są niepotrzebnymi obciążeniami. Zamiast nich lepiej wybrać dla naszego dziecka lekki tornister Herlitz. Ma bardzo lekką konstrukcję, więc jest idealny dla pierwszoklasisty. Mamy bardzo szeroki wybór wzorów. Znajdziemy plecak idealny i dla chłopca i dla dziewczynki. Możemy wybrać plecak z logo klubu sportowego, superbohaterem, jednorożcem czy zwierzętami. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. My, jako rodzice, będziemy mieli pewność, że kręgosłupy naszych pociech nie są za bardzo obciążone konstrukcją tornistra. Jest to bardzo ważne, bo nie chcemy przecież dokładać dziecku kilogramów na plecy. Lekkie tornistry Herlitz ważą około jednego kilograma, w porównaniu z ponad dwoma kilogramami przy plecaku z kółkami. Należy do tego jeszcze doliczyć wagę podręczników i przyborów szkolnych. Plecak szkolny może ważyć nawet sześć kilogramów. Jest to bardzo dużo dla sześciolatka. W tym wieku każdy kilogram obciążenia ma znaczenie. Dostępne są w dobrych sklepach z akcesoriami do szkoły. W sklepach internetowych również łatwo je znaleźć. Herlitz to solidna niemiecka firma z wieloletnią tradycją. Oprócz tornistrów w jej ofercie znajdziemy również plecaki, piórniki i torby sportowe.

Oszczędzajmy plecy naszych dzieci. Pamiętajmy, że nadmierne obciążenie kręgosłupa może prowadzić do wad postawy, które będą sprawiać problemy naszemu dziecku do końca życia. Jeśli są bardzo zaawansowane może nie obejść się bez operacji. Nie możemy zrezygnować z noszenia do szkoły podręczników, ale możemy odciążyć plecy nie nosząc ciężkiego plecaka. On sam w sobie może ważyć całkiem sporo, szczególnie jeśli ma dużo ozdób. Sprawdzajmy również co nasze dziecko nosi w plecaku. Może są tak rzeczy zupełnie niepotrzebne do szkoły.