Lecznicza komora tlenowa

Na świecie ciągle jest wiele rodzajów schorzeń czy dolegliwości, na które nie ma skutecznego leku, dlatego też często stosuje się innowacyjne terapie. Ich działanie może być przeróżne, w zależności od stosowanej metody. Jedną z nich jest tlenoterapia, która zyskała już ogromną popularność, dzięki swojej skuteczności.

Jakie schorzenia leczy tlenoterapia?

pomocna komora hiperbaryczna - cena zabieguPierwsze komory hiperbaryczne były dostępne dla pacjentów już w dziewiętnastym wieku, zatem prawie każdy o nich już słyszał. Są one przeznaczone do prowadzenia tlenoterapii, która wykazuje zaskakujące rezultaty prozdrowotne oraz lecznicze, które już niejednokrotnie zostały potwierdzone badaniami naukowymi. Przede wszystkim tlenoterapia jest pomocna w zatruciu tlenkiem węgla, chorobie dekompresyjnej, która występuje u nurków oraz pilotów samolotów, przy urazach mięśniowo – szkieletowych czy nawet wielonarządowych. Pobyt w komorze barycznej ma działanie lecznicze w przypadku niedokrwienia tkanek miękkich o charakterze ostrym, martwiczym zakażeniu tkanek miękkich czy też w poparzeniach drugiego i trzeciego stopnia. Czysty tlen silnie wpływa na procesy regeneracyjne skóry, zatem przyśpiesza gojenie ran. Jeżeli interesuje nas pomocna komora hiperbaryczna – cena zabiegu jest uzależniona od długości trwania, a także miejsca, w którym decydujemy się z niej skorzystać. Pojedynczy zabieg w komorze tlenowej trwa od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut, w trakcie których następuje kilka, krótkich przerw. W celu doświadczenia pozytywnych rezultatów tlenoterapii, zaleca się wykonanie przynajmniej dziesięciu zabiegów. Nie trzeba się do nich przygotowywać, a jedynie wykonać w odpowiednich odstępach czasu. Obecnie można z nich skorzystać odpłatnie lub bezpłatnie, jeżeli uzyskamy skierowanie od lekarza, gdyż będą one refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ).

Każdego roku na tlenoterapię zapisuje się około kilkuset tysięcy ludzi z różnymi problemami zdrowotnymi o przebiegu ostrym i przewlekłym. W ramach refundacji z NFZ, na pewno mogą skorzystać osoby cierpiące na stopę cukrzycową, martwicę, mające uszkodzenia popromienne, zapalenie ucha zewnętrznego czy odleżyny. Zabieg w komorze hiperbarycznej jest bezbolesny, nieinwazyjny i wyjątkowo skuteczny w przypadku wielu schorzeń.

Scroll to Top