Leczenie zębów abrazją powietrzną w Warszawie

Dzisiejsze zabiegi stomatologiczne bez wątpienia różnią się od tych, które wykonywane były jeszcze kilkanaście lat temu. Wiele osób pamięta jeszcze te czasy, gdy leczenie zębów było bolesne i mało komfortowe. Właśnie z tego powodu wiele osób do tej pory stara się unikać dentystów i odwiedza ich gabinety tylko wtedy, gdy nie ma innego wyjścia. Dziś tak naprawdę niczego nie trzeba się obawiać.

Co warto wiedzieć o abrazji powietrznej?

abrazja powietrzna warszawaFaktem jest, że o stałe zęby powinniśmy dbać każdego dnia. Jeśli ząb wypadnie, na jego miejsce nie urośnie nowy. Wiele osób boi się borowania zębów. Bardzo często już sam dźwięk maszyny sprawia, że zaczynamy odczuwać niepokój i dyskomfort. Odczuwamy go nawet wtedy, gdy ząb nie boli. Mało kto wie o tym, że powstała już metoda, która jest całkowicie bezbolesna. Nie jest nawet potrzebny żadne zastrzyk znieczulający. Taki zabieg to abrazja powietrzna Warszawa jest miastem, w którym coraz więcej gabinetów stomatologicznych go wykonuje. Na czym on tak naprawdę polega? Wykorzystuje się tutaj strumień powietrza pod wysokim ciśnieniem. Urządzenie, przez które przepływa powietrze, nie ma bezpośredniego kontaktu ze szkliwem zęba, dlatego go nie uszkadza i nie odczuwamy bólu. Próchnica zostaje rozdrobniona na mikroskopijne cząstki, które są od razu zasysane do specjalnego zbiornika. Zabieg jest wykonywany z dużo większą dokładnością niż podczas borowania. Jest on także mało inwazyjny, ponieważ nie zostaje uszkodzona zdrowa tkanka zęba.

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do bardzo wielu nowoczesnych metod leczenia zębów, ale często nawet nie wiemy o tym, że one istnieją. Każdy, kto bał się borowania, dziś może bez obaw odwiedzić dobrego dentystę. Zabieg abrazji powietrznej cieszy się coraz większa popularnością głównie dlatego, że jest całkowicie bezbolesny i trwa krócej. Zaraz po nim można powrócić do normalnego funkcjonowania.

Scroll to Top