Kosiarki marki Stihl

Na rynku znajdziemy około kilkunastu producentów sprzętu ogrodowego, z czego jedynie kilku jest uznawanych za prawdziwych gigantów. Na pewno na jednym z najwyższych miejsc znajdzie się niemiecka marka Stihl, która swoją tradycją sięga wiele lat wstecz.

Co posiadają traktorki Stihl?

stihl kosiarki traktorkiRzetelną opinię na temat danego sprzętu może nam udzielić osoba, która go już przetestowała, bo zna jego funkcje z praktycznego punktu widzenia. W sklepach ogrodniczych każda kosiarka będzie najlepsza, jednak nie każda będzie pasować do naszych wymagań. Przede wszystkim sprzęty do koszenia są dostępne w formie kos spalinowych, kosiarek lub traktorków. Kosy mają najmniejszą moc i są przeznaczone do małych powierzchni albo do podkaszania trudno dostępnych miejsc na trawniku. Kosiarki mogą być spalinowe lub zasilane elektrycznie i zawsze są przeznaczone do powierzchni maksymalnie dwudziestu arów. Nowością są samojezdne kosiarki spalinowe, które wyglądają jak okrągłe płyty chodnikowe, ale także sprawdzają się na niewielkich trawnikach. Jeżeli nasza działka mierzy znacznie więcej niż dwadzieścia arów, to przydadzą się traktorki do koszenia trawnika. Mają dużą moc, regulowane ostrza tnące i innowacyjną przekładnie sześciobiegową do jazdy w przód i do tyłu. Na pewno jedne z lepszych są Stihl kosiarki traktorki, do których można dokupić określony osprzęt i wykorzystywać do na wiele sposobów. Najpopularniejszym dodatkiem jest specjalna łyżka do zgarniania śniegu, którą możemy odśnieżać podjazdy i drogi.

Jak widać nie ma jednego, idealnego modelu, który sprawdzi się w każdym przypadku. Kosiarki i kosy są niewystarczające na dużych trawnikach, a traktorki są za duże na kilkunastoarową powierzchnię. Jednakże bez względu na wybór modelu, zawsze najlepsza będzie marka Stihl.