Korzyści dla firm korzystających z leasingu

 

Jaki sposób na kupno samochodu do firmy jest najprostszy i najbardziej opłacalny? Odpowiedź jest bardzo prosta i właściwie tylko jedna – skorzystanie z oferty leasingu. Dzisiaj to właśnie ta forma finansowania bije rekordy popularności. Z leasingu korzystają zarówno jednoosobowe działalności gospodarcze jak i małe, średnie i duże firmy. Nawet korporacje biorą samochody w leasing, bo jest to dla nich najbardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Koszty leasingowe pomniejszają podatek dochodowy

leasing samochodu dla firmy katowiceOpłacając raty leasingowe na każdą otrzymuje się fakturę, która można wrzucić w koszty uzyskania przychodu. Dla wielu przedsiębiorców jest to jedyna możliwość obniżenia podatku. Koszt leasingu obniża dochód, a co za tym idzie zmniejsza się podstawa opodatkowania. Realną oszczędność mogą odczuć firmy, które w leasing biorą kilka czy nawet kilkadziesiąt pojazdów, ale nawet jeden samochód sfinansowany w ten sposób pozwala na odliczenie od dochodu od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Leasing ma też wiele innych zalet, dlatego naprawdę warto – będąc przedsiębiorcą – przemyśleć sobie leasing samochodu dla firmy Katowice to miasto, w którym ten sposób finansowania firmowej inwestycji jest na bardzo wysokim poziomie. Ale nie tylko w Katowicach przedsiębiorcy biorą samochody w leasing. W całym kraju można zauważyć stale rosnące udziały tej formy finansowania w globalnym wolumenie kredytowym banków i firm oferujących kredyty i leasingi. Dla przedsiębiorców, którzy chcą kupić samochód do swojej firmy to właściwie leasing jest jedyną i najbardziej atrakcyjną propozycją. Przy leasingu istotne jest tylko to, że formalnym właścicielem pojazdu do momentu spłaty ostatniej raty leasingowej jest bank lub firma leasingowa. A leasingobiorca jest użytkownikiem pojazdu. Przeniesienie własności następuje w momencie zapłacenia ostatniej faktury leasingowej.

Setki tysięcy przedsiębiorców skorzystało już z możliwości sfinansowania zakupu floty za pomocą leasingu. To tylko pokazuje jak dobra i korzystna jest taka forma finansowania. Korzyści podatkowe i niskie oprocentowanie to największe zalety leasingu, które warto wziąć pod uwagę. Rozważając opcje zakupu samochodu do firmy warto zacząć właśnie od leasingu, bo atrakcyjniejszego kosztowo finansowania znaleźć się po prostu nie da.