Komfortowy kokon niemowlęcy

Przeważnie każde dziecko ma łóżeczko ze szczebelkami, wózek i komplet pościeli oraz kocyk. Z pewnością są to podstawowe produkty, które przydają się codziennie, ale warto także wziąć pod uwagę zakup kokonu dla malucha, który doskonale się sprawdza w każdych warunkach.

Kiedy przydają się kokony niemowlęce?

kokon niemowlęcy zestawyDziecko jest bezpieczne w swoim łóżeczku, ponieważ nic mu nie zagraża. Nie można malucha samego zostawiać na kanapie, dywanie czy każdym innym miejscu, gdyż zawsze może się sturlać. Można go przystawiać z każdej strony poduszkami, ale jest to mało praktyczne. Lepszy będzie kokon niemowlęcy zestawy poza kokonem zawierają kocyk, poduszkę i niekiedy wyjmowany materacyk. Mają one owalny kształt i są nieco większe niż dziecko w wieku niemowlęcym. Ich wyższe brzegi są ściągane sznureczkami, dzięki czemu zmniejsza się wewnętrzna powierzchnia. Niemowlęta czują się bezpiecznie, kiedy mają ciasno i ciepło, dlatego też kokony świetnie się sprawdzają. Maluchy mogą w nich spać w swoich łóżeczkach lub wózkach. Tak małe dziecko czuje się niepewnie, kiedy dookoła ma dużo wolnego miejsca, dlatego kładzenie go w kokonie skutecznie go uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Zakup zestawu jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli dopiero zaczynamy kompletować wyprawkę dla dziecka, ponieważ posiada ona kilka innych elementów, które większość także kupuje. Na przykład kocyk, który można wykorzystać na wiele sposobów czy poduszka w formie motylka, która świetnie podtrzymuje główkę dziecka w trakcie jazdy w wózku.

Cena takiego zestawu, to najczęściej koszt około stu – stu dwudziestu złotych. Można też kupić oddzielnie sam kokon i wtedy będzie on kosztować kilkadziesiąt złotych. Kiedy dziecko z niego wyrośnie, to może służyć jako mata do zabawy na podłodze, czy w ogrodzie.