Kieszeniowy materac do łóżka

Sypialnia to przede wszystkim miejsce relaksu, gdzie możemy odpocząć po wyczerpującym dniu. Najważniejszym przedmiotem, który się w niej znajduje jest łóżko. Musi być ono wygodne i dawać nam komfortowy sen. Jeżeli nie wysypiamy się w naszym łóżku to powinniśmy pomyśleć o zmianie materaca, ponieważ najprawdopodobniej to on jest winny. Jaki materac jest najbardziej wygodny?

Co warto wiedzieć o materacach kieszeniowych?

Materace kieszeniowe do sypialniModele kieszeniowe cieszą się coraz większą popularnością. Materace kieszeniowe do sypialni składają się z kilkudziesięciu takich samych sprężyn. Każda z nich spakowana jest do w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu każda sprężyna pracuje indywidualnie, przez co materac ten idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa oraz kształtu ciała śpiącej osoby. Materace sprężynowe często kojarzą nam się z tymi starymi, które przy każdym ruchu skrzypiały, a sprężyny wbijały się nieprzyjemnie w ciało. Kieszenie sprawiają, że materac ten jest cichy podczas użytkowania. Cała jego konstrukcja jest elastyczna i miękka. Dobrym rozwiązaniem dla dwójki osób jest wybór modelu, którego kieszenie są wykonane z filcu. Podczas zmiany pozycji ciała przez jedną z nich, druga osoba tego nie odczuje. Dobrej jakości modele wyposażone są w zdejmowany pokrowiec. Jeżeli ulegnie on zabrudzeniu można go zdjąć i wyprać w pralce. Materace kieszeniowe charakteryzują się wysoką trwałością. Mają zdecydowanie większą odporność na uszkodzenia w porównaniu do materacy bonellowych. Wybór takiego materacy jest najlepszym rozwiązaniem, kiedy nasze łóżko wyposażone jest w sztywny stelaż. Decydując się na jego zakup należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim trzeba sprawdzić czy materac, który nas zainteresował nie jest materacem sprężynowym bonellowym. Sprężyny zastosowane w materacu kieszeniowym muszą być wykonane w wysokiej jakości. Nie mogą być one wykonane z cienkiego drutu, ponieważ szybko się odkształcą. Odpowiednią elastyczność i wygodę taki materac zawdzięcza również odpowiedniej warstwie pian, które go wypełniają. Należy zwrócić uwagę jakie zostały wykorzystane w danym modelu.

Wybór takiego materacu pozwoli nam na dużo lepszą jakość snu. Polecane są zwłaszcza do łóżek, z których korzysta dwójka osób. Dzięki kieszeniom materac ten idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika, a zmiana pozycji nie wpłynie na drugą osobę. Jest to również świetne rozwiązanie do pokoju gościnnego, z którego rzadko korzystamy. Goście, którzy nas odwiedzą mogą być różnej postury, a materac kieszeniowy sprawi, że będą oni zadowoleni po spędzonej nocy w naszym domu.