Kasa fiskalna dostosowana do potrzeb firmy

Zawsze gdy decydujemy się na zakup kasy fiskalnej, to powinniśmy przede wszystkim pomyśleć o tym, aby jej parametry były odpowiednio dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Przedsiębiorca albo jego pracownicy będą codziennie korzystać z urządzenia fiskalnego i dlatego najlepiej jest wybrać kasę fiskalną, która będzie przede wszystkim praktyczna. W tym krótkim artykule omówimy sobie jaką kasę fiskalną wybrać, ponieważ różnią się one od siebie funkcjami.

Kasa fiskalna stacjonarna czy mobilna?

kasy fiskalne online warszawaKiedy już zdecydujemy się na wybór odpowiedniej kasy fiskalnej pod względem wielkości bazy towarowej to czas na wybór kasy mobilnej albo stacjonarnej. Kiedy dobrze wiemy, że nasze produkty będą sprzedawane tylko i wyłącznie w jednym miejscu to nie ma sensu wydawać więcej pieniędzy na zakup droższego mobilnego urządzenia, ponieważ wystarczy nam zwykła stacjonarna kasa fiskalna. Natomiast w przypadku salonów kosmetycznych lub prawników albo też lekarzy, zawsze lepszym wyborem będą mobilne kasy fiskalne online Warszawa to miasto, w którym coraz więcej osób decyduję się na prowadzenie działalności gospodarczej wraz z dojazdem do klienta. Musimy wtedy wystawić odpowiedni rachunek za wykonaną usługę lub sprzedane produkty i potrzebujemy wtedy kasy fiskalnej, która jest mobilna. Kasa stacjonarna najczęściej musi być zawsze zasilana prądem i dlatego dobrym wyborem jest kasa mobilna, ponieważ posiada ona wbudowany wydajny akumulator, który nawet dopuszcza ładowanie samochodowe. Niestety minusem kas fiskalnych mobilnych jest to, że mogą mieć one mniejszą zaprogramowaną bazę towarów lub usług niż kasy stacjonarne. Przy kasach stacjonarnych możemy zaprogramować nawet kilka tysięcy różnego rodzaju towarów, a w przypadku kas mobilnych będzie to najczęściej tylko kilkadziesiąt. Dlatego w przypadku kiedy sprzedajemy produkty w stacjonarnym punkcie oraz dojeżdżamy do klienta to najlepiej mieć kasę stacjonarną oraz kasę mobilną.

Przy wyborze kasy fiskalnej powinniśmy również pomyśleć o tym, jaką chcemy mieć kopie paragonu fiskalnego. Kiedyś mogliśmy posiadać tylko i wyłącznie paragon papierowy, ale w dzisiejszych czasach ze względu na bezpieczeństwo oraz wygodę stosuje się e-paragony. Jest to zarówno wygodniejsze i bezpieczniejsze, a także wpływa na środowisko i wszystkie zarejestrowane sprzedaże w naszej firmie będą przechowywane w specjalnym paragonie internetowym.

Scroll to Top