Jaka smycz dla dużego psa?

Właściciele psów ważących ponad 30 kilogramów często borykają się z odpowiednim dobraniem akcesoriów dla swoich pupili. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pies olbrzymi powinien nosić szerszą obrożę niż jego średniej wielkości kolega oraz chodzić zapięty na odpowiedniej smyczy.

Dobór odpowiedniej smyczy ma znaczenie

smycz dla dużego psaSklepy zoologiczne często pękają w szwach od przeróżnego towaru. Niewprawiony psi przewodnik może mieć nie lada orzech do zgryzienia, kiedy idzie o dobór odpowiedniego kagańca, smycz dla dużego psa, czy szelki sportowe. Im większy pies, tym większa jego siła. Nie powinniśmy tego nigdy lekceważyć, ponieważ na spacerach zdarzają się nieprzewidziane sytuacje, a 40 kilogramowy pies z łatwością może zerwać cienką, zużytą linkę. Dlatego też dobrym wyborem są smycze wykonane z grubej i mocnej skóry. O ile psina nie lubuje się w żuciu i gryzieniu skórzanych elementów, taki wybór będzie świetny tak dla bezpieczeństwa psa, jak i dłoni właściciela. Najlepiej zaopatrzyć się w smycz przepinaną, która umożliwia kilka długości, w zależności od aktualnej sytuacji. Innym dobrym wyborem są smycze plecione z grubych lin. Tutaj także możemy mieć pewność, że pies tak łatwo smyczy nie zniszczy przy szarpaniu i ciągnięciu. Dla wszystkich psiaków, które mają tendencję do gryzienia najlepsze będą smycze wykonane z metalowych łańcuszków. Może to być rozwiązanie tylko tymczasowe, by odzwyczaić od żucia. Najgorszym wyborem są smycze typu flexi, czyli rozciągliwe. Te linki mogą być bardzo zdradzieckie, a także uczą psa bezustannego ciągnięcia, ponieważ psina nie uczy się jaką długość smyczy ma do wykorzystania. 

Nauka chodzenia na smyczy zawsze zaczyna się od doboru odpowiednich akcesoriów. Odpowiednia obroża czy szelki i wygodna smycz dostosowana do siły i temperamentu pupila to kluczowe elementy dla efektywnej i owocnej pracy w tresurze pupila.

Scroll to Top