Jak zorganizować spływ kajakiem?

Przez ostatnie lata coraz więcej osób zaczęło interesować się kajakarstwem jako formą świetnej aktywnej turystyki. Powstało również na terenie naszego kraju wiele firm, które organizują pełny spływ kajakowy albo też wypożyczają kajaki. W sytuacji, kiedy jesteśmy początkującymi osobami, to dobrze jest zlecić organizacje profesjonalnej firmie ale w przypadku kiedy dobrze znamy się już na pływaniu kajakiem to możemy zdecydować się na wynajem i samemu zaplanować trasę.

Czy warto organizować spływy kajakiem?

wynajem kajaków czarna hańczaOrganizacja spływu kajakiem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie musimy przejmować się dostarczaniem kajaków na miejsce, z którego będziemy wypływać, a także nie musimy martwić się o ich późniejszy odbiór. Dodatkowo w przypadku kilkudniowego spływu kajakowego dobra firma organizująca spływy nie zagwarantuje nam również miejsca noclegowe, a także dokładnie rozplanuje całą trasę i powie nam, co mamy zrobić z bagażami, a także z całym zaopatrzeniem. W przypadku osób początkujących może nam również udzielić wsparcia dobrego instruktora kajakarstwa, abyśmy wiedzieli którą trasą płynąć i mieli zapewnione bezpieczeństwo na wypadek jakichkolwiek wypadków. Idealnym rozwiązaniem dla osób początkujących, które pierwszy raz w ręku będą trzymały wiosło jest profesjonalna organizacja kajaków. Najczęściej możemy zdecydować się na spływy weekendowe albo spływy tygodniowe lub nawet spływy trwające jeden dzień. W przypadku gdy jesteśmy już doświadczeni i płynęliśmy daną trasę, to będziemy mogli zrezygnować z pomocy instruktora i zdecydować się na wynajem kajaków Czarna Hańcza to miejscowość, która dysponuje wieloma świetnymi rzekami, którymi możemy popłynąć, ponieważ są odpowiednie nawet dla osób początkujących. Dodatkowo na specjalne zamówienie dla dużej grupy osób mogę dostać na zorganizowane spływy firmowe i najczęściej ustalamy tutaj dowolny termin, który nam pasuje.

Jeżeli chodzi o rezerwację spływów kajakowych to możemy dokonać tego za pomocą formularza na stronie internetowej albo osobiście udać się do biura firmy. Najczęściej jednak nie będziemy musieli wychodzić z domu, ponieważ wszystko będziemy mogli również załatwić przez telefon. Doświadczenie kajakarze najczęściej wybierają indywidualny spływ kajakiem i płyną własną trasę, zamiast uczestniczyć w zorganizowanym spływie kajakowym dla początkujących.

Scroll to Top