Jak wyjąć oraz zbadać kleszcza?

 

Wiedza na temat kleszczy w naszym kraju jest bardzo duża. Wiele osób obawia się ich, jednak naprawdę nie są tak groźne, jakby mogło nam się wydawać. Oczywiście istnieje ryzyko boreliozy, jednak jest to tylko dziesięć procent szans. Mimo tego każdego kleszcza należy zbadać, aby mieć pewność, że jesteśmy zdrowi i nic nam nie grozi. Jak usunąć oraz zlecić badanie tego owada dowiesz się podczas czytania tego artykułu.

Gdzie możesz zbadać kleszcza?

gdzie zbadać kleszczaJeśli byłeś na spacerze w parku lub lesie mogłeś zauważyć, że do Twojej skóry przyczepiony jest kleszcz. Od razu pojawia się pytanie; gdzie szybko zbadać kleszcza? Spokojnie udaj się do szpitala, na izbę przyjęć. Nie musisz panikować, ponieważ nie jest to groźne dla Twojego życia, ani – wbrew pozorom – zdrowia. Lekarz, który Cię przyjmie użyje pompki, która wytwarza podciśnienie. Kleszcz zostanie wyssany z Twojej skóry w całości i przyczepi się do specjalnej szybki ochronnej. Miejsce ugryzienia zostanie zdezynfekowane oraz otrzymasz miejscowo antybiotyk. To zabezpieczy Cię przed powikłaniami. Kleszcz zostanie wzięty do laboratorium, gdzie pobierze się jego krew. Zbada się ją na zawartość wirusa boreliozy. W większości przypadków wynik jest negatywny, co dla Ciebie będzie pozytywne. A co, jeśli kleszcz przenosił boreliozę? Natychmiastowo otrzymasz szczepionkę i przeciwciała w tabletkach. Będziesz zdrowy i unikniesz choroby. Tak wygląda zabezpieczanie się przed powikłaniami po przyczepieniu się kleszcza do skóry. Jest to bezbolesne, dlatego nawet małe dzieci nie odczują stresu podczas tego krótkiego zabiegu. Lekarz dodatkowo odpowie na Twoje wszystkie pytania dotyczące kleszczy. Polacy mają dużą wiedzę na ich temat, jednak czasami stres związany posiadaniem kleszcza jest za duży. Grunt to być spokojnym i opanowanym, a resztę zrobi specjalista.

Tak naprawdę kleszcze nie są niebezpieczne dla współczesnych ludzi. Medycyna wie jak leczyć choroby, które mogą spowodować, dlatego udając się do szpitala masz sto procent pewności, że na nich nie zachorujesz i nie odczujesz dyskomfortu podczas wyjmowania tego owada. Jeśli na wiosennym spacerze zdarzyło Ci się złapać kleszcza, po prostu zadbaj o jego wyjęcie oraz zbadanie. Kleszcz zbadany będzie w szpitalu i zrobią to osoby, które znają się na tym.