Jak wygląda kurs na prawo jazdy?

W jaki sposób zdobyć odpowiednie uprawnienia do prowadzenia samochodów osobowych? Jak wyglądają dzisiaj kursy na prawo jazdy? Te pytania zadają sobie dzisiaj osoby, które marzą o tym, żeby samemu jeździć swoim samochodem. Droga do samodzielności za kółkiem jest lekko wyboista, ale każdy przyszły kierowca musi tą drogę pokonać. Najpierw trzeba się zgłosić w urzędzie i zarejestrować do kursu na prawo jazdy. I to jest pierwszy krok, który trzeba zrobić.

Jak wybrać najlepszy ośrodek szkolenia kierowców?

najlepszy osk w KrakowieGdy już zgłosimy się w odpowiednim urzędzie i otrzymamy swój numer kursanta to kolejnym krokiem jest wybór ośrodka szkolenia kierowców, czyli nauki jazdy. W każdym mieście działa takich szkół całkiem sporo, więc dokonując wyboru warto kierować się nie tylko ceną, ale również opiniami o danej szkole jazdy. Opinie można przeczytać nigdzie indziej jak tylko w internecie. Każda szkoła ma inny cennik, ale we wszystkich kurs na prawko wygląda identycznie. W kwestii godzin teorii i praktyki nie ma tutaj żadnego pola manewru. Można jedynie zwiększyć sobie ilość godzin zajęć praktycznych, bo najlepszy osk w Krakowie proponuje czterdzieści zamiast standardowych trzydziestu godzin jazdy. Najlepsze w tej propozycji jest to, że cena jest taka sama jak za standardowy kurs trzydziestogodzinny w innych szkołach. A tak naprawdę te dziesięć godzin więcej jazdy samochodem ma kolosalne znaczenie w przygotowaniu się do egzaminu na prawo jazdy. To tak jakby wykupić sobie dodatkowe zajęcia doszkalające, które niekiedy są wręcz konieczne. I tak właściwie to wybór właściwego osk to krok, który poprzedza podejście do egzaminu państwowego. Przy czym wcześniej trzeba zdać wewnętrzne egzaminy w szkole jazdy. Najpierw trzeba zdać wewnętrzną teorię, żeby w ogóle zostać dopuszczonym do zajęć praktycznych, czyli jazdy samochodem po mieście.

Zrobienie kursu na prawo jazdy trwa około dwóch miesięcy, ale można to rozciągnąć w czasie, jeśli jest taka potrzeba. Można tez skorzystać z bardziej ekspresowej wersji i odbyć szkolenia w miesiąc, ale i tak liczba godzin teorii i praktyki musi być zrealizowana w pełnym wymiarze, czyli po trzydzieści godzin. Dopiero po zdaniu wewnętrznych egzaminów w ośrodku szkolenia można podejść do finalnego egzaminu państwowego.

Scroll to Top