Jak wybrać ubrania damskie w góry?

 

Wyprawa w góry wiąże się z koniecznością włożenia na siebie odpowiedniej odzieży. Wynika go z faktu, iż wraz ze zmianą wysokości, mogą diametralnie ulec zmianie warunki pogodowe. Dlatego też tak ważnym jest, aby być przygotowanym na każdą sytuację. W tym artykule skupimy się na damskich ubraniach w góry i podpowiemy, jak je wybrać. Zachęcamy do lektury.

Ubrania w góry dla pań – informacje

ubrania w góry damskiePrzede wszystkim należy zacząć od tego, że strój w góry powinien przyjmować formę tzw. cebulki. Co to oznacza? Mianowicie to, że najlepiej, aby składał się on z kilku cieńszych warstw, niż jednej grubej. Wówczas w sytuacji, kiedy temperatura powietrza wzrośnie, będzie można zrzucić z siebie część garderoby, a kiedy spadnie, ponownie ją włożyć. Istotne jest również to, aby ubrania w góry damskie były wykonane ze specjalnych materiałów, które zapewnią właściwą cyrkulację powietrza. Podczas dynamicznego marszu poprawia się krążenie, temperatura ciała wzrasta, a to może powodować pocenie się skóry. Jeżeli ubrania będą wykonane z lekkich, oddychających i naturalnych tkanin, wówczas pozwolą należycie odprowadzać wilgoć i uniknąć tym samym posiadania mokrej i przepoconej odzieży. Jest to niezwykle istotne, ponieważ znacznie podnosi komfort podczas górskich wędrówek, co jest szczególnie ważne, zwłaszcza podczas wielogodzinnych wypraw, kiedy wysiłek okazuje się być ogromny i niezwykle męczący.

Wybór damskiej odzieży w góry powinien być dokładnie przemyślany. Najlepiej wybierać specjalistyczne ubrania, które powstały właśnie z myślą o górskich wędrówkach. Znalezienie tego typu elementów garderoby nie powinno sprawiać żadnych trudności. Na rynku dostępne są bowiem sklepy oferujące specjalistyczną odzież sportową, w związku z czym każdy znajdzie idealny strój dla siebie.

 

Scroll to Top