Jak wybrać szkło do balustrady?

Wybór odpowiedniego szkła do balustrady balkonowej lub schodowej jest bardzo ważny. Najważniejsze jest przede wszystkim to aby szkło do balustrady było jak najbardziej wytrzymałe. W ten sposób zapewniamy bezpieczeństwo sobie, a także wszystkim domownikom, a zwłaszcza małym dzieciom. Jednak wytrzymałość to nie wszystko, ponieważ również będziemy musieli uwzględnić, co się stanie ze szkłem gdy zostanie uszkodzone.

Jakie są rodzaje szkła do balustrad?

szklane balustrady krakówJedno z najprostszych możliwości jest szkło laminowane. Takie szkło jest najczęściej wielowarstwowe i pomiędzy szybami znajduje się folia, która zabezpiecza szkło przed rozsypywaniem oraz minimalizuje ryzyko skaleczenia się. Takie szkło cechuje się również tym, że jest odporny na uderzenia nawet ciężkimi przedmiotami. Szkło laminowane Rozróżnia się również na typy bezpieczne oraz antywłamaniowe, a nawet kuloodporne. Szkło hartowane wykazuje bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną i jest często wykorzystywane, gdy produkuje się szklane balustrady Kraków to miasto, gdzie znajdziemy również szkło cieplne do balustrad, a także szkło tłuczone. Szkło mrożone lub inaczej mówiąc tłuczone, powstaje z połączenia trzech tafli szklanych, hartowanych i najczęściej warstwę środkową od razu poza laminowaniu specjalnie tłucze się, aby ten sposób można było uzyskać przepiękny efekt rozbitego szkła. W przypadku wyboru szkła laminowanego wzmocnionego ocieplenie to takie szkło jest pół hartowane i kiedy pęknie, to pozostaje w całości na specjalnych foliach, które podtrzymują uszkodzoną taflę. Wiele osób zastanawia się, czy balustrady szklane są trwałe, ale jak się okazuje wielu klientów jest zadowolonych z takiego rozwiązania, ponieważ są tak samo wytrzymałe jak balustrady wykonane z innego materiału. Najczęściej jednak właściciele domów jednorodzinnych, a także biur decydując się na zakup balustrady szklanej, ponieważ pełni ona w dzisiejszych czasach funkcję estetyczną.

Bardzo popularne w dzisiejszych czasach stają się również balustrady całoszklane, które niepodzielone są żadnymi słupkami. Wiele akcesoriów, które mamy dostępne do mocowania różnych systemów umożliwia nam zaprojektowanie oryginalnej szklanej balustrady. Doświadczona firma oferująca sprzedaż i montaż balustrad szklanych pomoże nam również w przygotowaniu odpowiedniego okucia i mocowania.

Scroll to Top