Jak wybrać regały do magazynu?

W każdym magazynie powinien panować ład i porządek, ponieważ zdecydowanie ułatwia to pracę. Miejsce składowania towarów musi być wyposażone w odpowiednie meble magazynowe, aby zachowanie harmonii było możliwe. Rodzajów regałów i półek magazynowych jest naprawdę wiele, dlatego przed wyborem konkretnego warto zapoznać się ze specyfika każdego z nich.

Rola regału wspornikowego

regały wspornikoweOdpowiednie urządzenie magazynu przynosi wymierne korzyści w przyszłości, nie tylko w postaci oszczędzonych nerwów pracowników tego miejsca, ale także w wydajności ich pracy. Oferta regałów i rożnego rodzaju półek jest bardzo szeroka, a wybór konkretnych egzemplarzy powinien być podyktowany specyfiką magazynowanych produktów, ich wielkością i wagą. Najpopularniejsze, stosowane w wielu branżach rozwiązanie to regały półkowe. Świetnie sprawdzają się do magazynowania lekkich i średniej wagi przedmiotów o umiarkowanych wielkościach. Natomiast jeśli magazynujemy znacznie większe gabarytowo towary , na przykład w postaci desek, rur, szyn czy kątowników, wówczas zdecydowanie bardziej trafnym wyborem będą regały wspornikowe. Ten rodzaj doskonale sprawdzi się w różnego rodzaju sklepach i hurtowniach budowlanych, gdzie często występuje kłopot z przechowywaniem przedmiotów o dużej długości. Taki model regału sprawdzi się zarówno do magazynowania przedmiotów wewnątrz hali, jak i na zewnątrz. Pamiętajmy jednak o odpowiednim zabezpieczeniu i konserwacji przed korozją, aby cieszyć się sprawnym elementem przez długi czas.

Przestrzeń w magazynie musi być zorganizowana w sposób jak najbardziej funkcjonalny i ergonomiczny. Ułatwia to pracę magazynierom oraz zwiększa ich wydajność, ale także nierzadko wpływa na zachowanie jakości towarów składowanych na magazynowych półkach czy regałach, zapobiegając ich odkształceniom czy uszkodzeniom.

Scroll to Top