Jak wybrać dobry fotelik samochodowy?

Dziś niemal każdy z nas podróżuje z dzieckiem. By jednak było to możliwe, potrzebujemy właściwie dobranego fotelika samochodowego. I wymaga nie tego nie tylko prawo, ale też nasze poczucie odpowiedzialności. Wybór odpowiedniego modelu nigdy więc nie powinien być przypadkowy. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie? 

Fotelik samochodowy a polskie prawo

fotelik samochodowy recaroW Polsce przewożenie dziecka w foteliku samochodowym jest obligatoryjne do czasu, aż mały pasażer osiągnie 150 cm wzrostu. Nie zastosowanie się do tego wymogu jest wykroczeniem i grozi mandatem karnym. Ale nie tylko o to chodzi, bo najważniejsze w tej kwestii jest bezpieczeństwo. Wożenie dziecka bez fotelika, np. na rękach, jest skrajnie nieodpowiedzialne. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze właściwego modelu? Istotne jest przede wszystkim dobranie go do wzrostu oraz wieku naszej pociechy. Noworodki i niemowlęta przewożone są w tzw. kołyskach. Jest to fotelik, w którym maluch zajmuje pozycję tyłem do kierunku jazdy, co uznaje się za najbezpieczniejszą formę podróżowania. Tego rodzaju foteliki pełnią też rolę nosidła. Posiadają specjalny uchwyt, dostępne są też adaptery umożliwiające jego wczepienie do stelażu wózka. Po ukończeniu przez dziecko 15 miesięcy lub gdy jego główka zacznie wystawać poza górną krawędź fotelika, należy zacząć rozglądać się za nowym siedziskiem. I tu do wyboru są modele montowane tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Wśród nich na uwagę zasługuje fotelik samochodowy Recaro. Jest to marka słynąca z doskonałej jakości i bezpieczeństwa swoich produktów. Montaż tego rodzaju fotelików jest bezproblemowy i bardzo łatwy. Siedzenie jest wygodne, dopasowuje się do kształtu ciała małego pasażera. Co ważne, fotelik jest bardzo bezpieczny w swojej klasie. Posiada odpowiednie zagłówki i oparcia, zapewnia ochronę boczną. Specjalny system pasów uniemożliwia ich ześlizgnięcie się lub skręcenie. W chwili wypadku dziecko utrzymuje stabilną pozycję. 

Przewożenie dziecka w odpowiednim foteliku samochodowym to gwarancja bezpieczeństwa i wysoka szansa na zmniejszenie ryzyka wystąpienia poważnego urazu w chwili wypadku. Jest to inwestycja, na której nie warto oszczędzać. Marka Recaro ma w swojej ofercie foteliki w wielu różnych rozmiarach, wszystkie je łączy jednak jedno: są niezawodne i bardzo bezpieczne.

Scroll to Top