Jak skutecznie pozbyć się pluskiew domowych?

Pluskwa domowa to mały owad, należący do rzędu rodziny pluskwowatych. Jego głównym pożywieniem jest krew zwierząt ciepłokrwistych, głownie kąsa jednak ludzi. Te małe szkodniki są prawdziwym utrapieniem wielu domów. Owadów niestety bardzo trudno jest się pozbyć, bowiem ukrywają się one zazwyczaj w zakamarkach naszego domu, do których swobodny dostęp jest mocno ograniczony. Jak więc najszybciej można pozbyć się pluskiew?

Skuteczne sposoby na pozbycie się pluskiew

zwalczanie pluskwy domowejPluskwa domowa najczęściej atakuje nas podczas snu, żeruje bowiem w nocy. Szkodnik ten zakłada swoje gniazda w trudno dostępnych miejscach. Najczęściej ukrywa się więc m.in. we wnętrzach materaców, w pościeli, a nawet i w meblach. Obecność pluskiew odkrywamy zazwyczaj wówczas kiedy zauważamy na naszym ciele charakterystyczne, plamiaste, czerwone ugryzienia, które swędzą i są podatne na rozdrapywanie. Wielu ludzi mylnie zakłada, że pluskwy pojawiają się w domach z powodu brudu. Nic bardziej mylnego, te małe owady najczęściej przenoszone są poprzez ludzi, na których przeskakują w dużych skupiskach ludzkich, np. w komunikacji miejskiej, pracy czy szkole. Niestety, zwalczanie pluskwy domowej nie jest łatwe. Zdarzają się bowiem nawet takie przypadki, że pluskwy ukrywają się w używanych meblach, które kupujemy od kogoś. Jak więc sobie z nimi radzić? W tej trudnej walce pomoże nam m.in. ogrzewanie materiałów do wysokich temperatur (jaja pluskiew giną w temperaturach +45°C), systematyczne pranie i czyszczenie materiałów oraz mebli przy użyciu silnych detergentów oraz traktowanie rzeczy parą wodną. Często zdarza się jednak, że sposoby te okazują się niestety niewystarczające. Wówczas warto zdecydować się na zamówienie specjalnej usługi zwalczającej, która polega na rozpyleniu w naszym domu specjalnej substancji, która uśmierca pluskwy.

Walka z pluskwami domowymi nie należy do najłatwiejszych. Najlepiej traktować zainfekowane przez nie materiały czy meble wysoką temperaturą, od której giną. Warto pamiętać także o tym, że obecność pluskiew w naszym domu nie wynika z brudu czy zaniedbania. Szkodniki te przenoszą się na nas poprzez kontakt z innymi ludźmi, złapać je można praktycznie wszędzie: w tramwaju, pracy czy nawet w szpitalu. Jeśli wszelkie domowe sposoby zawodzą należy skontaktować się z firmą świadczącą usługi dezynfekcji, która rospyli w naszym domu specjalną trutkę, która uśmierci pasożyty. 

Scroll to Top