przeprowadzka

Jak przygotować się do przeprowadzki do Anglii?

Podjęcie decyzji o emigracji nie jest może łatwe, jednak coraz więcej młodych polaków decyduje się na to rozwiązanie. Wyjazdy za granice motywowane są różnymi czynnikami, jednak do tych najpopularniejszych należy zaliczyć względy finansowe, jak i nie zadowolenie z sytuacji politycznej panującej w Polsce. Podjęcie decyzji o emigracji to jedno, pamiętajmy jednak o tym, że sama przeprowadzka za granice także może przysporzyć nam sporo problemów. Jak się do niej przygotować i z jakimi utrudnieniami należy się liczyć? Oto kilka wskazówek.

Przeprowadzki z Polski do Anglii – kwestie formalne

brexitWedług regiodom.pl pierwszą rzeczą jaką należy się zająć przygotowując się do przeprowadzki są sprawy formalne. Anglia nie należy do strefy Schengen, a po Brexicie także i wycofuje się z Unii Europejskiej, co zmienia sytuacje, jeśli chodzi o swobodę wyjazdu. Obecnie jednak trwają negocjacje odnośnie tego na jakich zasadach UK ma się z unii wycofać i jak będzie wyglądać kwestia przyjmowania obcokrajowców z krajów członkowskich do Anglii. Jako, że negocjacje te mogą potrwać bardzo długo nie ma jeszcze żadnych rozstrzygnięcie, a co za tym idzie – wjazd do Anglii odbywa się nadal na tych samych zasadach, choć prawa jakie przysługują osobom wkraczającym na teren Wielkiej Brytanii po Brexicie są już nieco inne. Niemniej przeprowadzki z Polski do Anglii wymagają nadal dopełnienia takich podstawowych formalności jak:

  • posiadanie ważnych dokumentów,
  • dokonanie zgłoszenia wyjazdy (na trzy miesiące przed wyjazdem),
  • rozwiązanie umów,
  • kwestie formalne w urzędach (rezygnacja ze świadczeń).

W przypadku dokumentów należy zaznaczyć, że nie chodzi tu tylko o takie podstawowe dokumenty jak dowód tożsamości czy prawo jazdy, ale także należy przygotować akt urodzenia, akt ślubu, dyplomu ukończenia szkoły, certyfikaty, a także dobrze jest posiadać zaświadczenie o niekaralności, którego wymagają niektórzy pracodawcy. Co więcej należy pamiętać o przetłumaczenie tych dokumentów na język angielski.

Przeprowadzki z Polski do uk – jak się przygotować

przeprowadzkaPrzeprowadzka sama w sobie nigdy nie jest łatwa, a ta zagraniczna szczególnie może być kwestią dość skomplikowaną. Najwięcej trudności sprawia sam transport rzeczy na miejsce docelowe. Przewiezienie całego swojego dobytku wymaga od nas zastosowania specjalnych rozwiązań. W zasadzie możliwości mamy dwie: wypożyczania aut dostawczych albo firma transportowa. Skorzystanie z usług firmy transportowej jest zdecydowanie wygodniejsze, jednak jest to także rozwiązanie droższe. Wypożyczenie auta dostawczego to natomiast tańsze rozwiązanie, choć jest ono dość problematyczne. Musimy liczyć się z tym, że w takiej sytuacji kwestiami związanymi z odpowiednim zabezpieczeniem przewożonych rzeczy, jak i znalezieniem kierowcy mającego uprawnienie do kierowania samochodem dostawczym musimy zająć się samodzielnie. Trudno wskazać czy wypożyczalnia samochodów dostawczych, czy firma przewozowa to lepsze rozwiązanie, W zasadzie zależy to od wielu czynników, jak i indywidualnego podejścia. Za nim jednak podejmiemy decyzje dobrze jest przeanalizować wady i zalety każdego z tych rozwiązań.

Jak pakować rzeczy do przeprowadzki

walizkiPrzygotowując się do przeprowadzki ważny jest nie tylko rodzaj transportu na jaki się zdecydujemy, ale także i to w jaki sposób zapakujemy rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać. W przypadku firmy transportowej, będzie miało to o tyle duże znaczenie, że jeśli rzeczy nie będą poprawnie zabezpieczone może ona odmówić ich zabrania, jeśli przedmioty przewozimy na własna rękę od tego jak je zapakujemy będzie zależeć to w jakim stanie dotrą one na miejsce. W większości przypadków sprawdzą się kartonowe pudła wyłożone papierem albo folia bąbelkową. Pamiętajmy jednak o tym by część rzeczy zapakować do walizki tak by mieć podstawowe rzeczy po przyjeździe pod ręką. Jeśli takiej walizki nie posiadamy warto poszukać jakiejś solidnej w atrakcyjnej cenie, może na wyprzedaży. Za dość trwałe uważa się walizki samsonite, które z powodzeniem będziemy mogli wykorzystać w czasie przeprowadzki jak i później na rożnego rodzaju wyjazdy. Przy pakowaniu rzeczy do walizki samonite czy jakiejkolwiek innej pamiętajmy jednak o tym by zabrać tylko to co będzie nam naprawdę potrzebne, to samo tyczy się zresztą pakowania całej reszty naszego dobytku. Im mniej będziemy mieli do przetransportowania tym łatwiej będzie się przeprowadzić.

Przeprowadzki z Polski do UK – ile to kosztuje?

przeprowadzkaWedług informacji z portalu tipy.interia.pl przeprowadzka z Polski do Anglii nie jest szczególnie tania i należy się z tym liczyć. To ile ona jednak dokładnie będzie kosztować zależy od wielu czynników, wśród których możemy wyróżnić takie jak:

  • rodzaj transportu
  • czas przewozu (ilość postojów, odległość)
  • sposobu pakowania
  • ilości os ob potrzebnych do załadunku i rozładunku
  • czasu w jakim odbywa się przeprowadzka

Wszystkie te elementy przełożą się na to jaka ostatecznie będzie cena. Zasada jest taka, że na im wygodniejsze dla nas rozwiązania na czas przeprowadzki tym wyższa staje się jej cena.

Kilka słów na podsumowanie artykułu

Przygotowanie się do przeprowadzki do Anglii nie jest szczególnie trudne, jednak należy liczyć się z tym, że będziemy musieli dopełnić pewnych formalności jeszcze przed samym wyjazdem. Ponadto decydując się na wyjazd do Anglii miejmy na uwadze, że obecnie sytuacja imigrantów jest tam dość niepewna.

Leave a Comment