Jabłczan czy monohydrant kreatyny?

 

Jako trener personalny często słyszę pytanie dotyczące najlepszej wersji kreatyny. Brzmi ono bardzo podobne, mianowicie – jabłczan czy monohydrant? Ja polecam zazwyczaj jabłczan, pomimo tego, że jego cena jest wyższa. Według mnie istnieje kilka powodów do tego, by twierdzić, że jest lepszy. Chodzi mi zarówno o walory smakowe, jak i przyswajalność w organizmie, a także efekty spożywania. 

Jabłczan jest najlepszym rodzajem kreatyny

jabłczan kreatynyKreatynę posiadamy w organizmie naturalnie od dziecka. Aby zwiększyć masę mięśniową musimy jednak dostarczać ją w większej ilości i powinna być łatwo przyswajalna. Jabłczan kreatyny jest to dobra substancja anaboliczna z kilku powodów. Jak każda kreatyna, jest naturalna oraz legalna. Poza tym jej skład jest wzbogacony, ponieważ składa się z trzech różnych cząsteczek kreatyny. Koncentracja tego związku sprawia, że wpływ na mięśnie ludzkie jest bardzo duży. Osoby spożywające jabłczan poczują, że po niedługim okresie treningu widzą efekty. Wiadomo, że początkowo przyrost masy mięśniowej będzie najszybszy, ale jest to naturalny mechanizm ludzkiej fizjonomii. Przyswajalność tego związku anabolicznego jest bardzo duża. Badania dowodzą, że wchłania się go więcej, niż tradycyjnego monohydrantu o dwadzieścia procent. Dodatkowo mamy korzyść smakową. Jabłczan kreatyny zalać możemy zarówno mlekiem, jak i wodą. Jest on rozpuszczalny, a co za tym idzie nie stworzą się nieprzyjemne w smaku grudki. Wiele osób narzeka na to, że pojawiają się one w ich butelkach. Wystarczy zmienić formę kreatyny, a problem ten znika całkowicie. Jabłczan wykorzystywany jest przez zawodowych kulturystów jak świetne uzupełnienie diety. Może być wzbogacony o białko lub aminokwasy. Różne są opcje, najlepiej zapoznać się z nimi podczas treningów siłowych. Nie musisz kupować konkretnej marki kreatyny, po prostu postaw na to, aby to był jabłczan. Działa najefektywniej na ludzką fizjonomię.

Dużo osób, które nie mogły się już rozwijać sportowo zaczęły stosować jabłczan. Po raz kolejny wspomnę, że substancja jest neutralna dla zdrowia człowieka i nie stanowi żadnego z popularnie określanych „sterydów”. Kreatyna w każdej formie ma spełniać rolę uzupełnienia diety. Pamiętaj o tym, aby odpowiednio jeść, ponieważ od tego zależy większa część sukcesu na siłowni.

 

Scroll to Top