Inwestycje w firmy

Osoby, które rozważają założenie działalności gospodarczej zastanawiają się, jaka forma będzie dla nich najbardziej korzystna. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czym ma zajmować się firma. Dla niewielkich przedsięwzięć zaleca się rozpoczęcie jednoosobowej działalności gospodarczej. Oznacza to zdecydowanie mniejszą ilość formalności, a samą rejestrację można wykonać za pośrednictwem strony internetowej.

Ogólna charakterystyka i opłacalność spółek komandytowych

kupię spółkę komandytowąNie ulega wątpliwości, że najtańszą formą prowadzenia działałności gospodarczej jest jednoosobowa. Rejestracja jest całkowicie darmowa, nie ma ponadto potrzeby stania w kolejkach do wielu urzędów. Wystarczy jedna wizyta, by wszystkie formalności zostały dopełnione. Jednak w przypadku, gdy pojawia się myśl o zatrudnieniu pracowników, świadczenia usług na znacznie większym obszarze – warto rozważyć utworzenie spółki. Przykładem spółki kapitałowej jest komandytowa. Jej struktura zakłada możliwość wnoszenia kapitału przez wspólników. Wspólnikami są komplementariusze. Są oni odpowiedzialni za prowadzenie wszystkich spraw spółki, reprezentują ją oraz są w pełni odpowiedzialni za jej zobowiązania. Komandytariusze natomiast nie mogą reprezentować spółki w żadnych sprawach, a za powstałe zobowiązania odpowiadają wyłącznie do pułapu sumy komandytowej. Ogłoszenia typu: kupię spółkę komandytową nie są obecnie rzadkością. Wręcz przeciwnie, na takie rozwiązanie decyduje się wiele osób.

Zalet jest mnóstwo. Brak konieczności finalizowania formalności. Zostają one po stronie firm sprzedających spółki. Mają one obowiązek zapewnić kontrahenta o gotowości spółki do prawidłowego funkcjonowania. Sprzedawana spółka nie może być obarczona żadnymi nieprawidłowościami ani zobowiązaniami pieniężnymi.

Scroll to Top