Ile zdjęć powinno być w albumie ślubnym?

Bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, ile zdjęć powinno znaleźć się w albumie ślubnym. Zazwyczaj decyduje o tym fotograf, którego wynajmujemy do wykonania sesji zdjęciowej, ponieważ to on wybierze najlepsze zdjęcia, ale również możemy osobiście powiedzieć, ile zdjęć oczekujemy ze ślubu oraz wesela. Dodatkowo będziemy musieli ustalić, czy mam to być album z drewnianej okładki, czy zwyczajnie drukowany na papierze fotograficznym.

Jak zrobić dobry album ślubny?

zdjęcia ślubne RzeszówPrzede wszystkim na początek powinniśmy ustalić określoną liczbę zdjęć, której album nie może przekraczać. Nie będzie wtedy przeładowany zbyt nadmierną ilością wykonanych zdjęć i będzie posiadał tylko te najlepsze. Musimy również pamiętać o tym, że foto albumy są projektowane w specjalnych programach graficznych i mogą pomieścić znacznie więcej zdjęć niż te, które wykonywane są ręcznie z wklejanymi zdjęciami. Powinniśmy również ustalić z fotografem, gdzie mają być wykonane zdjęcia ślubne Rzeszów to miasto, w którym mamy do wyboru piękne łąki oraz polany przy lasach, ale również możliwość wykonania zdjęć przy zachodzącym słońcu nad jeziorem. Ile zdjęć powinien posiadać album ślubny? Najczęściej albumy ślubne posiadają do maksymalnie 100 zdjęć, ale najbardziej rekomendowany przedział jest pomiędzy 60, a 70 zdjęciami. Albumy ślubne posiadają około 30 stron i możemy tam zamieścić maksymalnie 100 zdjęć, więc powinniśmy dokładnie zastanowić się które zdjęcia mają zostać na umieszczone, ponieważ fotografie wykonane ma znacznie więcej zdjęć. Możemy również zamówić album skórzany, który będzie posiadał nawet 150 zdjęć, ale wtedy będą to zdjęcia w zdecydowanie mniejszych rozmiarach. Ile kosztuje wykonanie profesjonalnego albumu ślubnego? Za album ślubny, który zostanie nam dostarczony prosto do domu zapłacimy niecałe 1000 zł. Możemy również poprosić fotografa, aby przygotował nam wszystkie zdjęcia w formie elektronicznej i przesłał na płycie dvd lub na pendrive.

Zawsze powinniśmy zaufać doświadczonemu fotografowi, aby to on wybrał najlepsze zdjęcia, ponieważ będzie on wtedy w stanie przedstawić odpowiednią historię w reportażu ślubnym. Kiedyś fotografowie pozwalali klientom wybierać odpowiednie zdjęcia i trwało to bardzo długo. Dlatego najlepiej jest wybrać profesjonalnego fotografa, który od wielu lat wykonuje albumy ślubne i przed wykonaniem sesji zdjęciowej będziemy mogli sprawdzić jego portfolio.