Ile kosztuje pranie dywanów we Wrocławiu?

 

Czy opłaci się obecnie samemu prać w domu dywany? Bo przecież w każdym mieście jest kilkadziesiąt firm, które z przyjemnością zrobią to za nas za naprawdę niewielką opłatą. Wszystko zależy od tego kto jak na to patrzy. Niektórzy będą chcieli zaoszczędzić i zrobić to samodzielnie. Wiadomo, że wtedy jedynym kosztem będzie zakup środka do prania dywanów. Decydując się na usługi firmy możemy być pewni, że dywan będzie w odpowiedni sposób wysuszony.

Po praniu dywanu najważniejsze jest suszenie

skuteczne pranie dywanów - cena we wrocławiuWiele osób, które wolą wyprać sobie dywan w domu samodzielnie, rzadko zdają sobie sprawę z pewnego błędu, który popełniają. Przy samodzielnym praniu dywan ulega mocnemu namoczeniu, z czego potem jest mu bardzo trudno wyschnąć. Zauważmy, że rozłożony na podłodze w domu dywan po praniu schnie godzinami. Bo po porządnym praniu powinniśmy suszyć go na słońcu na dworze, ale mało kto o tym w ogóle wie. Kiedy zlecamy pranie dywanu specjalistom to możemy być pewni, że dywan będzie suszony w odpowiednich warunkach. A piorąc samemu dywan wcale tak dużo nie zaoszczędzimy. Naprawdę opłaci się zamówić skuteczne pranie dywanów – cena we Wrocławiu za taką usługę wynosi około dziesięciu złotych od metra kwadratowego za najzwyklejszy dywan. Jeśli mamy dywan z długim włosiem to tutaj cena wyniesie około piętnaście do dwudziestu złotych za metr kwadratowy. Najwięcej zapłacimy jeśli chcemy wyprać prawdziwy dywan wykonany z drogocennego materiału jakim jest wełna lub jedwab, że już o prawdziwym dywanie perskim nie wspominamy. W takim przypadku cenę negocjujemy indywidualnie. Jeśli do czyszczenia chcemy oddać drogocenny dywan to spiszmy z firmą dokładną umowę, na podstawie której praca będzie ubezpieczona. Takie sytuacje zdarzają się jednak niezwykle rzadko. Reasumując, jeśli mamy zwykły dywan i chcemy, żeby zachował swoje właściwości to oddajmy go do prania profesjonalistom.

Wypranie dywanu to niewielkie koszty, a większość firm piorących odbiera je od klientów i odwozi na miejsce po wykonaniu usługi. Warto zlecić pranie dywanu profesjonalnej firmie, gdyż nie kosztuje to za wiele. Mamy za to pewność, że dywan po praniu dokładnie wyschnie w odpowiednich warunkach. Latem może schnąć na świeżym powietrzu a zimą dywany suszy się w specjalnych suszarniach, którymi pralnie dysponują.

 

Scroll to Top