Ile kosztuje chip do roweru?

 

Rowery elektryczne to pojazdy uniwersalne i przystosowane do jazdy w każdym terenie i w każdych warunkach. Do momentu, gdy nie włączymy zasilania elektrycznego są to zwyczajne jednoślady wysokiej klasy. Jednak po uruchomieniu silnika, czujemy dlaczego jest to pojazd wyjątkowy. Jednak pamiętajmy, iż by jeździć na nim płynnie, potrzebujemy nieco treningu. 

Specjalne chipy do rowerów Yamahy

specjalny chip do roweru yamahaRower elektryczny po uruchomieniu silnika, osiąga maksymalną prędkość dwudziestu-pięciu kilometrów na godzinę. Ktoś powie, że nie jest to dużo, jednak, gdy weźmiemy pod uwagę, że z taką prędkością możemy wjeżdżać na strome wzniesienia, to perspektywa wygląda nieco inaczej. Jednak niektórym użytkownikom i tak to nie wystarcza. Wtedy, dobrym rozwiązaniem jest zakup specjalnego chipu, który odblokowuje rower do prędkości aż dwa razy wyższej od maksymalnej, czyli pięćdziesięciu kilometrów na godzinę. Największą zaletą tego rozwiązania jest możliwość włączenia i wyłączenia blokady z poziomu przycisków na kierownicy. Jeśli postaramy się o chip dobrej jakości, to będzie nam on pokazywał realną prędkość, z jaką się poruszamy oraz realny przebieg. Bowiem w chipach tańszych nie mamy możliwości oceny, na ile prawdziwe są wskazania wyżej wymienionych parametrów. Specjalny chip do roweru Yamaha sam się programuje i jest kompatybilny z każdym modelem tego producenta. Jego montaż jest bardzo prosty, bowiem polega jedynie na zainstalowaniu odpowiednich wtyczek. Jednak zawsze należy mieć na uwadze, iż jeżdżenie z chipem po drogach publicznych, stoi w sprzeczności z prawem. Zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach Unii Europejskiej. Zresztą ten fakt nie powinien nikogo dziwić, bowiem pięćdziesiąt kilometrów na godzinę to spora prędkość jak na jednoślad. Dlatego używajmy chipu rozważnie, tak by nie wchodzić w kolizję z prawem i nie napytać biedy sobie, ani tym bardziej innym użytkownikom dróg publicznych.

Montaż oraz demontaż chipu jest bardzo prosty i bez problemu wykonamy go samodzielnie. Warto mieć jednak na uwadze, że nie jest to tanie wyposażenie. Bowiem za dobrej jakości chip do Yamahy zapłacimy około siedmiuset złotych. Są tez oczywiście tańsze, jednak nie będą posiadały tak ważnych funkcji, jak wyświetlanie przebiegu kilometrów, czy prędkości.