Herbata w pięknie ozdobionym pudełku

Moja babcia jest wielką pasjonatką picia herbaty i dlatego postanowiłam kupić jej na imieniny zestaw wysokiej jakości herbat sypanych. Nie mogłam takiego zestawu długo znaleźć, więc ostatecznie zdecydowałam, że kupię herbaty w sklepie  z herbatami i zapakuje je samodzielnie. Jestem zwolenniczką dawania praktycznych prezentów, związanych z czyjąś pasją. Dlatego zawsze staram się wymyślić jakiś oryginalny upominek, który sprawi innym radość, a przy okazji do czegoś się przyda.

Prezent w postaci skrzynki z herbatą

estetyczna drewniana skrzynka na herbatęMówi się, że to kawa jest jednym z najczęściej pitych na świecie napojów. W końcu codziennie wypijanych jest kilka miliardów filiżanek kawy. Nie każdy, jednak, lubi kawę lub po prostu nie służy mu zawarta w niej kofeina. Dlatego obok kawoszy znajdziemy również miłośników herbat. Wzrost popularności sklepów, sprzedających wysokiej jakości sypane herbaty, jest dowodem na to, że stajemy się coraz bardziej wymagający, jak chodzi o dobrej jakości napary herbaciane. Wielką miłośniczką picia herbat jest na przykład moja babcia. Od kiedy pamiętam miała ona w domu zapasy przeróżnych rodzajów tego naparu, od klasycznych, przez ziołowe, po owocowe. Uwielbia ona kupować nowe herbaty. Dlatego na zbliżające się imieniny, postanowiłam kupić jej zestaw wysokiej jakości herbat z dodatkami. Zestaw stworzyłam sama i zapakowałam go samodzielnie. Przydała mi się do tego estetyczna drewniana skrzynka na herbatę, którą ozdobiłam dodatkowo metodą decoupage. Drewniana skrzynka podzielona jest w środku na mniejsze pojemniczki, do których spakowałam wsypane w woreczki herbaty. Zewnętrzna część była jednokolorowa, pokryta warstwą lakieru, dlatego uznałam, że fajnie byłoby jej dodać nieco koloru i wzorów. Z racji tego, że babcia uwielbia róże, dlatego naniosłam na pudełko serwetki w różane wzory. Pudełko zamyka się na specjalny zatrzask.

Herbaty w pudełku, które sama ozdobiłam, okazały się ciekawym pomysłem na prezent dla mojej babci. Babcia jest wielką fanką herbacianych naparów i od kiedy pamiętam, zawsze miałam u niej duży wybór różnych smaków. Z okazji imienin poszłam więc do sklepu z herbatami na wagę i kupiłam babci mnóstwo różnych herbat. Oddzielnie kupiłam pudełko i udekorowałam je za pomocą techniki decoupage. Takie prezenty, powiązane z czyjąś pasją, są jednymi z najbardziej trafionych.

Scroll to Top