Gdzie urządzić wesele?

Organizując wesele wiele osób zastanawia się nad wyborem odpowiedniego miejsca w którym odbędzie się zabawa. Dokonanie ostatecznego wyboru jest uzależnione od stylu sali, liczby zaproszonych gości oraz budżetu jakim dysponują przyszli małżonkowie. Wszystko to sprawia, że taki wybór nie jest wcale taki prosty i wymaga poświęcenia sporej ilości czasu aby wszystkie elementy jak najdokładniej odpowiadały oczekiwaniom wszystkich gości. Gdzie zatem urządzić wesele?

Tradycyjne rozwiązanie czyli zwyczajna sala

weseleWiele osób posiadając ograniczony budżet, postanawia urządzić zabawę weselną w zwykłej sali. Wybór w takim wypadku jest niemal nieograniczony, gdyż większość z nich znajduje się w takich miejscach jak:

  • remizy strażackie,
  • ośrodki kultury,
  • świetlice wiejskie.

Taka sala weselna mimo, iż nie zagwarantuje przepychu i elegancji, może stać się miejscem w którym odbędzie się niezapomniana zabawa. Jednym z atutów takiego rozwiązania jest przede wszystkim niski koszt jej wynajmu co sprawia, iż nawet przy bardzo niskim budżecie możemy sporo zaoszczędzić. Minusem takiego wyboru jest to, że samodzielnie trzeba udekorować takie sale a także zadbać o liczbę miejsc czy dostarczenie jedzenia. Ponadto decydując się na takie rozwiązanie warto sprawdzić, czy na jej wyposażeniu znajdują się wszystkie niezbędne naczynia i akcesoria, tak aby móc zaoszczędzić sobie kłopotu związanego z dowożeniem poszczególnych z nich.

Modne rozwiązanie – sale z noclegiem dla gości

sala weselnaWedług portalu www.gdziewesele.pl coraz więcej domów weselnych posiada w swej ofercie opcje skorzystania z noclegów. Jest to szczególnie ważne, jeśli rodzina któregoś  z przyszłych małżonków pochodzi z daleka a mimo to chciałaby móc w pełni uczestniczyć w zabawie weselnej. Sala weselna z noclegiem powinna przede wszystkim spełniać oczekiwania pary młodej a także posiadać właściwą ilość miejsc noclegowych, co pozwoli na komfortowe rozlokowanie przybyłych na ten dzień gości. Warto jednak pamiętać aby odpowiednio wcześniej sporządzić listę osób, chcących skorzystać z możliwości noclegu, co pozwoli na zarezerwowanie ściśle określonej liczby noclegów dla gości. Dużym plusem wybrania takiej właśnie sali  jest fakt, iż są one przeznaczone na organizacje wesel, co sprawia że nie ma konieczności ich strojenia. Dzięki temu nie musimy martwić się dodatkowymi sprawami do załatwienia, związanymi z ustawieniem stołów, dekoracją czy ilością potrzebnej zastawy.

Wykwintna uroczystość czyli wesele w restauracji

restauracjaW artykułach na www.lokale-wesele.pl można przeczytać, że w przypadku gdy zależy nam aby nasze wesele zapisało się w pamięci gości jako wytworne i z klasą, dobrym rozwiązaniem okaże się zorganizowanie zabawy weselnej w restauracji. Współcześnie takie miejsca oferują szeroką gamę przeróżnych menu i pięknie zaaranżowanych wnętrz, przez co wybór takiego miejsca staję się utrudniony. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy zapoznać się z dostępnością liczby miejsc, tak aby zgadzały się one z ilością gości weselnych. Jeśli zaś chodzi o potrawy które będą podawane podczas wesela, dana restauracja oferuje gotowe menu na taką uroczystość lub też daje możliwość indywidualnego skomponowania karty dań,  tak aby odpowiadała ona wszystkich gościom.

Szyk i elegancja – wesele w hotelu

Hotele w BydgoszczyOstatnią możliwością, którą warto wziąć pod uwagę jest zorganizowanie wesela w hotelu. Hotele w Bydgoszczy oferują szeroką paletę możliwości, związanych między innymi z wystrojem sal czy wykwintnym menu. Wszystko to sprawia, że obsługa hotelu będzie mogła sprostać wszelkim naszym oczekiwaniom a wybrany hotel pozwoli na szaloną zabawę do białego rana. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest fakt, iż zaproszeni goście będą mogli skorzystać z jednego z pokoju i przenocować w nim po skończonej zabawie. Kolejnym atutem organizowania wesela w hotelu jest to, że jego obsługa zajmie się wszystkimi elementami organizacji, tak abyśmy nie musieli się o nie dodatkowo martwić. Takie rozwiązanie pozwoli nam także zapewnić wszystkim weselnikom dodatkowe atrakcje po weselu takie jak basen czy sauna, które pozwolą im na szybkie odzyskanie sił. Ponadto organizując takie wesele nie musimy martwić się o alkohole, gdyż w takim miejscu ich nie zabraknie.

Podsumowując

Wybór odpowiedniego miejsca na organizację wesela nie jest rzeczą łatwą. Powinien on uwzględniać wiele kwestii, dzięki którym nasze wesele będzie niezapomniane. Warto jednak pamiętać aby było ono dopasowane do naszych upodobań gdyż sprawi to, że będziemy się czuli swobodnie. Dobrze dobrane miejsce sprawi, że nasi goście nie będą się jedynie świetnie bawić lecz co najważniejsze zapamiętają to wydarzenie na długie lata.

 

Scroll to Top