Gdzie udać się na odtruwanie organizmu?

Osoby uzależnione wymagają specjalistycznego leczenia. Jednak zanim je zaczną muszą skorzystać z detoksykacji, czyli odtruwania organizmu. Ten zabieg to najbardziej pewna i sprawdzona metoda, jaką stosuje się w leczeniu alkoholików. Ta metoda najlepiej sprawdza się przy kilkudniowym pobycie w zamkniętym ośrodku, takim w którym bezpośrednio po detoksie, uzależniony może skorzystać z terapii. 

Odtrucie organizmów osób z chorobą alkoholową 

odtruwanie organizmu z alkoholuAlkoholicy nie zdają sobie najczęściej sprawy, z powagi sytuacji w jakiej się znaleźli. Takie osoby najczęściej decydują się na terapię pod naciskiem rodziny lub przyjaciół. Alkoholicy, którzy zgłaszają się z własnej, nieprzymuszonej woli, to jedynie około piętnastu procent pacjentów, specjalistycznych ośrodków terapeutycznych. Detoksykacja ma różny czas trwania, zależy to od wielu czynników, między innymi stanu zdrowia pacjenta oraz stopnia uzależnienia. Dzięki specjalnie przygotowanym kroplówkom, osoba uzależniona znacznie szybciej dochodzi do równowagi metabolicznej. W skład kroplówek wchodzą przede wszystkim elektrolity i płyny, które uzupełniają niedobory, powstałe wskutek trawienia alkoholu. W niektórych przypadkach nagłe odstawienie alkoholu może skończyć się powikłaniami groźnymi dla zdrowia i życia, dlatego detoks jest przeprowadzany pod ścisłym, lekarskim nadzorem. Odtruwanie organizmu z alkoholu jest realizowane na terenie prywatnych oraz państwowych placówek. W ośrodkach prywatnych mamy do czynienia z dużo lepszym standardem i wyposażeniem, a personel jest gotów nieść pomoc, na każde wezwanie pacjenta. Takie ośrodki są umiejscowione w nowoczesnych budynkach, które nie przypominają szpitala, lecz miejsce bliźniaczo podobne do integracyjnych świetlic. Nowoczesny standard znacznie ułatwia adaptację w nowym miejscu, szczególnie osobom, które przywykły do wyższych standardów i w ośrodku nie chciałyby z nich rezygnować. 

Każda metoda, która przybliża nas do zerwania z nałogiem jest dobra. Detoks jest jedynie koniecznym etapem, który ma nas przygotować do terapii właściwej. Jednak nie można go lekceważyć, bo to zabieg obowiązkowy, bez którego niemożliwym jest funkcjonowanie podczas terapii. Odtruwanie maksymalnie łagodzi zespół odstawienia alkoholowego, niwelując jego skutki.